fbpx

Home Z naší kuchyně Reference od žáků a studentů

Remove

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.50 (5 Votes)

Reference na vzdělávací akci Rizika sociálních sítí na ZŠ Hustopeče nad Bečvou (19/4/2013)

V pátek 19.4.2013 se v naší škole pro žáky 8. a 9. třídy, uskutečnila přednáška, která se týkala bezpečnosti na síti. Pan Kopecký, který spolupracuje s Googlem a se Seznamem nám ukázal, jak se zachovat, když si budeme myslet, že nás někdo přes počítač zneužívá. Poradil nám na koho se v tomto případě obrátit a rozdal nám brožury s tímto tématem, abychom na to na to lehce nezapomněli. Pak nám ukázal případy lidí, kterým se toto ve skutečnosti stalo a dával nám i úkoly. Které jsme měli plnit. Za přednášku velmi děkuji.

V.Bartoň

Dne 19.4. 2013 se na S Hustopeče nad Bečvou konala přednáška o bezpečnosti na síti. Přednáška byla pro 8. A 9. Třídu. Přednášející Kamil Kopecký nám říkal o nebezpečí, rizikách a i výhodách na sociálních sítích. Zaměření bylo hlavně na Facebook. Řekl nám , jak se chovat na facebooku, co udělat, když nás někdo bude vydírat. Pak nám ukázal případy lidí, kterým se něco takového ve skutečnosti stalo. Dal nám dokonce i úkoly, kde jsme měli zjistit, kdo je pachatel atd. Většina případů souvisela s facebookem. Za přednášku mu děkuji.

Z. Samiec

Dne 19.4.2013 jsme se účastnili povinné přednášky – bezpečně na síti. Přednášky se zúčastnila 8.a 9. Třída. Přednášející Kamil Kopecký se nám velice líbil – jak to dokázal přednést. Všichni jsme zjistili, že facebook není jen o komunikaci, ale je o tom, aby sbíral informace o každém, kdo se tam registroval. Ukázal nám toho hodně o facebooku a o skype. Myslím, že všichni jsme byli z něho nadšení, jak to dokázal vysvětlit a to, že síť není jen pro pomoc, ale nás i zneužívá. Tato přednáška a tento přednášející byl zatím ten nejlepší co tady na této škole byl.

L. Smolka

Dne 19.4.2013 jsme měli přednášku o tom, jak se bezpečně pohybovat na facebooku a celkově na internetu. Dozvěděli jsme se plno věcí, které jsme ani nevěděli. Hodně věcí jsem slyšela poprvé a zjistila jsem, že většina násilí je spojena s internetem. Naučili jsme se poznat pravou a upravenou fotku. Ukazovali jsme si i příklady, které se ve skutečnosti staly. Člověk by ani neřekl, že se dá vydírat přes internet a že může dojí až k vraždám, nebo sebevraždám. Pochytili jsme plno informací a zkušeností a víme, na co si dát pozor.

B. Cichrová

Dne 19.4.2013 měla 9. A 8. Třída přenášku o tom, jak se bezpečně pohybovat na internetu. Přednáška trvala asi 3 hodiny. Dozvěděli jsme se plno případů, které se na internetu staly a řekl nám, jak se tam chovat, abychom byli v bezpečí. Bylo to zajímavé. Některé případy, které nám popisoval, byly až neuvěřitelné. Nikdy by mě nenapadli, čeho všeho jsou lidé schopní. Většina případů byla spojena s nejrozšířenější sítí Facebook. Je tam mnoho nebezpečí, ale i přesto nám ten pár řekl pár rad, jak být bezpečně na facebooku. Ukazoval nám jak probíhá skype videohovor mezi člověkem, která má třeba na lidi. cz stáhlé fotky a mezi normálním člověkem, který vypadá ve skutečnosti tak, jak se ukazuje na internetu. Nevěděla jsem, že se dají stáhnout videa, která na skypu vypadají jako opravdová. Nikdo by na první pohled nepoznal, že jeden o skutečnou osobu. V dnešní době lidé dokážou asi opravdu cokoli a proto věřit každému koho neznáme osobně by se nemělo. Určitě to byla užitečná přednáška, jelikož na internet chodí v dnešní době každý a není k zahození vědět, co všechno se nám tam může přihodit. Když víme následky, určitě se budeme chovat trošku jinak a nebudeme věřit každému, koho tam potkáme.

N.Neradová

 

 

Projekt E-Bezpečí je vítězným projektem národního kola Evropské ceny prevence kriminality.

pohar

Partneři a spolupracující insitutuce

 

Generální partner projektu E-Bezpečí

logo o2

Další partneři a spolupracující instituce

 logo nadaceo2logo googlelogo msmtlogo mvcrlogo olomouclogo olomouckykrajlogo ostravalogo avastlogo hoaxlogo policielogo proglaslogo rozhlaslogo aukrologo linkabezpecilogo nuvlogo csoblogo pcentrumlogo microsoft bwlogo czniclogo nukiblogo podanerucelogo google/p>