fbpx

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.50 (5 Votes)

google_logo_ebezpeci

Firmu Google vnímá velká část společnosti jako internetový gigant, který poskytuje svým uživatelům ohromné množství služeb. Z našeho pohledu se však jedná zejména o firmu, která nejenom že přispívá k technologickému pokroku, ale vyvíjí také velké množství společensky odpovědných aktivit. Mezi ně lze zahrnout mimo jiné podporu primární prevence dětí v oblasti bezpečného používání internetových technologií. 

Projekt E-Bezpečí a firma Google spolu již několik let spolupracují na aktivitách spojených s rozvojem počítačové gramotnosti dětí a dospělých uživatelů internetu. V rámci spolupráci vznikla celá řada zajímavých aktivit, jako jsou projekt Webrangers (1.0 a 2.0), podpora Centra bezpečnosti Google apod. Mezi velmi důležité prvky spolupráce pak patří zejména podpora přímých preventivních aktivit realizovaných v terénu - v prostředí škol, dětských domovů, případně outdoor aktivit.

V letošním roce jsme díky spolupráci s firmou Google mohli zdarma zrealizovat výcvik pro více než 1000 dětí základních škol. Žáci se dozvěděli, jakým rizikům mohou být v prostředí internetu vystaveni, jak se chránit a bránit a jakým způsobem řešit různé krizové scénáře. Děti byly do edukace aktivně zapojeny, učily se rozpoznávat různé formy útoků, účinným způsobem se bránit, konstruovat pravidla bezpečného chování na internetu apod.

V rámci prevence je velmi důležité děti v žádném případě nestrašit - internet a jeho služby jsou v zásadě velmi pozitivní a je třeba jich co nejlépe využít. Vždy bychom však měli mít na mysli, že je nutné je využívat co nejbezpečněji!

Redakce E-Bezpečí

Projekt E-Bezpečí je vítězným projektem národního kola Evropské ceny prevence kriminality.

pohar

Partneři a spolupracující instituce

 

Generální partner projektu E-Bezpečí

logo o2

Další partneři a spolupracující instituce

 logo nadaceo2logo googlelogo msmtlogo mvcrlogo olomouclogo olomouckykrajlogo ostravalogo avastlogo hoaxlogo policielogo proglaslogo rozhlaslogo aukrologo linkabezpecilogo bsologo csoblogo pcentrumlogo microsoft bwlogo czniclogo nukiblogo podanerucelogo googleovachamp_logo.png