fbpx

mobil_keyboard.jpgV roce 2004 a 2005 zaznamenal svět případy „falešných SMS“. V praxi to vypadalo tak, že z SMS čísla Vašeho známého přišla neobvyklá SMS – například Váš partner Vám píše, že se s vámi rozchází, Váš šéf píše, že máte vyhazov apod. Většina uživatelů totiž vnímá důvěryhodnost SMS, pokud jsou identifikované číslem osoby, kterou znáte. Každá SMS zpráva v sobě obsahuje několik důležitých údajů – vedle samotného textu zprávy je to čas a datum odeslání, číslo SMS centra odkud byla zpráva odeslána a také telefonní číslo odesílatele. Právě díky tomu pozná příjemce zprávy, kdo ji odeslal. Mobilní telefon jen nahradí číslo jménem, pokud je máte uložené v telefonním seznamu.

sms_spoofing.jpg

 

Službu posílání falešných SMS poskytoval server www.smsspoofing.com. Ten vám umožňoval změnit číslo odesílatele, přestože je SMS odesílána z Internetu. K odeslání anonymní SMS postačí pouze počítač s připojením k internetu nebo mobilní telefon s webovým prohlížečem. 

Aby to však nebylo málo, SMSspoofing.com nabízel první dvě odeslané SMS zcela zdarma. Pro odeslání dalších SMS zpráv je nutné zakoupit kredit, což můžete udělat pomocí platební karty, platbou přes systém elektronických plateb PayPal nebo se znovu registrovat na jiné číslo. Problém SMS spoofingu se často označoval za „SMS útoky“, v praxi však jde o nevinnou službu, která je již dnes dostatečně zabezpečena operátory, takže SMS z konkrétních domén nepropouštějí přes své SMS brány. Ostatně vyzkoušet si to můžete přímo online na výše uvedeném odkazu.

 

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Zdroje:

Jak se bránit proti falešným SMS