fbpx
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.85 (52 Votes)

mini youtubeYouTube (podobně jako Netflix) nechce, aby si jeho uživatelé při napodobování různých druhů nebezpečných výzev ublížili, proto upravuje svá pravidla spojená se zveřejňováním zábavných videí, pranků a výzev. Bude více kontrolovat, zda videa nepřekračují hranice humoru a nestávají se pro uživatele nebezpečnými. Tvůrcům videí, která jsou pro uživatele nebezpečná, bude YouTube nejdříve posílat žádost k odstranění tohoto obsahu, pokud tvůrci video neodstraní, dostanou varování, při opakovaném nevyhovění pak může být smazáno nejen samotné video, ale také celý účet.

Google upozornil např. na to, že výzva Bird Box (vycházející z populárního filmu Bird Box se Sandrou Bullockovou, ve kterém se svými dětmi prochází se zavázanýma očima světem, na který útočí neznámá mimozemská entita), která se šíří v prostředí YouTube a dalších sociálních sítí, vedla v řadě případů k tragickým incidentům - např. v Utahu mladý sedmnáctiletý řidič napodobující Bird Box Challenge řídil se zavázanýma očima a způsobil dopravní nehodu. Mezi další incidenty patří např. různé druhy úrazů, pádů a zranění způsobené snahou následovat Bird Box Challenge.

Bird Box Challenge v domácím prostředí

Velmi přísně bude YouTube posuzovat také videa s napodobováním rizikové výzvy Tide Pod Challenge. Ta nabádá uživatele k polykání kapslí naplněných pracími a čistícími prostředky. Ty mohou uživatelům způsobit vážná zranění - např. nadměrné zvracení, poleptání, zástavy dechu a dokonce smrt. V roce 2017 např. Procter & Gamble oznámil 7 úmrtí teenagerů po požití jejich pracích kapslí. Yotube již v současnosti tato videa blokuje, k blokaci přistoupila i sociální síť Facebook.

Tide Pod Challenge Warning

Blokovány budou také pranky, ve kterých je oběť vystavena silnému stresu, protože věří, že je vystavena fyzickému útoku - např. home invasion pranky (předstírané vloupání do domu či bytu spojené s předstíraným násilím) či drive-by shooting pranky (předstíraná střelba z auta na kolemjdoucí).

Pro E-Bezpečí
Kamil Kopecký

Zdroje:

https://eu.usatoday.com/story/life/allthemoms/2019/01/16/youtube-bans-dangerous-videos-like-bird-box-tide-pod-challenges/2591803002/

https://edition.cnn.com/2019/01/12/us/utah-birdbox-challenge-crash/index.html

https://deadline.com/2019/01/bird-box-challenge-netflix-urges-people-not-to-try-sandra-bullock-meme-1202528102/

https://en.wikipedia.org/wiki/Consumption_of_Tide_Pods