fbpx
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

mini_youtubeZvýšení ochrany uživatelů YouTube a zároveň snížení množství závadného obsahu v prostředí YouTube nyní v české lokalizaci pomůže zabezpečit Centrum zásad a bezpečnosti YouTube, které je hlavním zdrojem informací o zásadách, bezpečnostních postupech a nástrojích pro nahlašování obsahu na YouTube.

Centrum zásad a bezpečnosti YouTube je rozděleno do 3 hlavních částí, na:

1. Centrum zásad

youtube_1

Zde naleznete, jak je obsah na YouTube omezen. Google samozřejmě podporuje svobodné vyjadřování a snaží se bránit právo na vyjádření nepopulárních názorů, nedovoluje však obsah propagující násilí nebo nenávist vůči jednotlivcům či skupinám na základě určitých charakteristik, například: rasového nebo etnického původu, náboženství, postižení, pohlaví, věku, statusu veterána, sexuální orientace nebo genderové identity. Zároveň nepodporuje (a maže) obsah založený na vyhrožování závažným fyzickým napadením, sexuálně explicitní obsah a pornografii, obsah,  který podněcuje k násilí nebo nebezpečné či nezákonné činnosti, při nichž hrozí riziko vážné újmy na zdraví nebo smrti, dále komentáře, videa nebo příspěvky, jejichž cílem je škodlivé obtěžování či napadání jiného uživatele (kyberšikana), spam apod.

Bližší informace naleznete zde: 

http://www.youtube.com/yt/policyandsafety/cs/policy.html

2. Bezpečnostní centrum

youtube2

 

Obsahuje návody a postupy pro ochranu soukromí v prostředí internetu, nástroje pro zachování bezpečnosti, zdroje informací pro rodiče a pedagogy a řadu dalších zajímavých informací.

Bližší informace naleznete zde:

http://www.youtube.com/yt/policyandsafety/cs/safety.html

3. Centrum pro nahlašování obsahu a uplatňování zásad

youtube3

Centrum poskytuje informace o tom, jak nahlašovat závadná videa, jaká jsou věková omezení pro sledování videí na YouTube, jaké jsou sankce za porušení pravidel užívání YouTube, ale také, jak lze např. ukončit účet v tomto prostředí.

Bližší informace naleznete zde: 

http://www.youtube.com/yt/policyandsafety/cs/reporting.html

 

Kamil Kopecký, E-Bezpečí