fbpx
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

mini_zlin31. května 2014 se zástupci našeho týmu zúčastnili jako členové odborného panelu diskusního fóra (NE)realita dítěte ve světě internetu, které se konalo v rámci Film industry programu 54. Mezinárodního festivalu filmů pro děti a mládež.

 

Velmi zajímavá diskuse o rizikovém chování na internetu přilákala několik posluchačů, kteří se aktivně zapojili do témat spojených s pozitivními a negativními aspekty světa internetu. V odborném panelu vystoupila dr. Lenka Kubrichtová, Mgr. Tomáš Pasterný a členové týmu KIDMAP. 

E-Bezpečí reprezentoval dr. Kamil Kopecký, který seznámil posluchače s otázkami rizikového chování na sociálních sítích. Představil publiku zajímavé formy kybernetických útoků, mezi které patří např. webcam trolling či různé formy vydírání, které je spojené s šířením intimních materiálů dětmi.

kopecky_zlin

Kamil Kopecký (vlevo) hovoří o rizikovém chování na internetu


Téměř dvouhodinová diskuse vedla k jasnému závěru - rizikové jevy spojené se zneužíváním dětí v prostředí internetu lze podstatným způsobem snížit, pokud bude v prostředí škol fungovat prevence a pokud se do preventivních aktivit zapojí samotní rodiče. Ty mají totiž na svět dětí zásadní vliv.


Redakce E-Bezpečí