22.02.18

Přehledné výsledky projektu E-Bezpečí za rok 2017 naleznete zde.

Celý článek...

15.01.18

Interview o kyberšikaně a nástrahách internetu s naším lídrem Kamilem Kopeckým.

Celý článek...

08.01.18

Projekt E-Bezpečí se stal členem Digikoalice.

Celý článek...

26.10.17

Právě jsme vydali 2 nové letáčky, zaměřené na problematiku nebezpečných výzev v online prostředí a na tzv. fake news.

Celý článek...

20.10.17

Projekt E-Bezpečí vydává novou aplikaci pro tablety IPAD. K dispozici je zbrusu nové prostředí, seznamující s rizikovým chováním v prostředí internetu. Aplikace je k dispozici ZDARMA v AppStore.

Celý článek...


Víte o tom, že je říjen Evropským měsícem internetové bezpečnosti?
 
Podporujeme


Banner


Reference na vzdělávací akce
Hodnocení uživatelů: / 8
NejhoršíNejlepší 
Čtvrtek, 18 Červen 2009 18:32

 

 

 

 

 

 

 

 

Vážený pane kolego, Vámi připravený a realizovaný seminář kproblematice nebezpečných jevů  spojených s používáním Internetu amobilních telefonů - E-bezpečí (lektoři dr. Kamil Kopecký, Mgr. Veronika Krejčí)  - byl na vysoké profesionální úrovni.Všemi účastníky byl velice dobře hodnocen. Je určitě využitelný prodalší cílové skupiny preventistů.

JUDr. Tomáš Koníček
Odbor prevence kriminality
Ministerstvo vnitra ČR

 

Dobrý den, chtěla bych jménem svým i jménem našich studentů kvartypoděkovat za zrealizovanou besedu o nebezpečí internetu. Beseda mělaskvělý ohlas, v příloze posílám aspoň několik lístků s reakcí studentůna program. Zásluha patří především lektorovi - Mgr. Tomáši Macounovi. Pane Macoune, děkujeme a těšíme se na setkání a spolupráci v dalším školním roce!

Mgr. Marcela Dejdarová
Gymnázium, Kojetín, Svatopluka Čecha 683


Gymnázium Uničov se dne 19. října 2009 aktivně zapojilo do projektu E-bezpečí uspořádáním přednášky, kterou vedl lektorský tým tohoto projektu za účasti zástupců Policie ČR. Prezentaci zhlédli se zájmem  a mnoha položenými dotazy žáci primy, sekundy, tercie a kvarty. Jsem přesvědčen o tom, že v nich zanechala podnětné a alarmující informace, že umožnila propojit jejich individuální každodenní praxi v elektronické komunikaci s negativními zkušenostmi a příběhy se špatným koncem z jiných koutů světa. Tímto ilustrujícím způsobem si žáci uvědomují rizika spojená s používáním moderních komunikačních technologií, možná si někteří při této přednášce připustili vlastní chyby, kterých se dopustili v zacházení s elektronickými médii a dohlédli možné důsledky svého počínání. Chtěl bych poděkovat celému týmů E-bezpečí nejen za samotnou přednášku, ale i za medializaci problematiky kyberšikany a za velmi kvalitní internetové stránky, které jsou zdrojem cenných informací nejen pro žáky, ale i pro jejich rodiče a učitele.

Mgr. Radim Chmelík
Gymnázium Uničov, metodik prevence

 

Dne 11. 6. 2009 se na naší škole studenti prvních a druhých ročníků čtyřletých studijních oborů seznámili s programem Bezpečný internet v rámci projektu E-bezpečí, jehož účelem bylo varovat studenty před nebezpečím spojeným s používáním moderních komunikačních technologií. Oba lektoři i přítomná policistka zaujali studenty vhodným uchopením dané problematiky i pohotovými odpověďmi na vznesené dotazy. Doporučuji oba švarné chlapíky a jejich zajímavou přednášku všem učitelům, studentům, ale i rodičům, kteří by se chtěli dozvědět něco o jevech, které nás doprovázejí na každém kroku, aniž si to plně uvědomujeme.

Mgr. Vilém Ďoubal
Slovanské gymnázium Olomouc 


Dne 5. června 2009 proběhl v učebně PC preventivní program „Bezpečný internet“, kterého se zúčastnili žáci 6. a 8. ročníku naší školy. Program byl vhodně koncipován pro danou věkovou skupinu a oba lektoři dokázali svým podáním žáky plně zaujmout a přimět k aktivní spolupráci. Náplní projektu bylo informovat žáky o možných nebezpečích číhajících na síti a možnostem jak se jim vyhnout, popřípadě jak reagovat pokud budete napadeni.
Cíl projektu se podle našeho názoru podařilo splnit, žáci byli informováni i poučeni o tom jaké možné druhy napadení na internetu mohou očekávat a jak se mohou bránit.
Mgr. Radek Novotný, Mgr. Jan Musil (učitelé)
ZŠ Lipník nad Bečvou, Osecká 315


Ve dnech 15.5. a 22.5.2009 proběhla na naší škole pod záštitou Města Lipník nad Bečvou, Policie ČR a Vzdělávacího centra UP v Olomouci akce "Bezpečný internet". S problematikou byli seznámeni všichni žáci 2. stupně základní školy.
Jednalo se o velmi zdařilou akci, která byla velmi kvalitně připravena, žáky školy zaujala a podle reakce dětí splnila účel. Žáci se nad problematikou nebezpečí internetu zamysleli, nepřijali jí pasivně, získané informace budou ve svém životě využívat.
Mgr. Josef Motyka (ředitel školy)
ZŠ a MŠ Lipník nad Bečvou, Hranická 511
 

Vážený pane doktore,
touto cestou bychom Vám chtěli poděkovat za přednášky, které jste realizovali v rámci projektu „Bezpečný internet“ pro žáky 2. stupně základních škol a pro studenty nižšího stupně gymnázia v Lipníku nad Bečvou. Vaše zajímavě připravené přednášky doprovázené počítačovou prezentací se setkaly s pozitivní odezvou z řad dětí i jejich učitelů. Kladně hodnotíme také poutavé letáky, kde jsou stručně popsány základní nebezpečné jevy spojené s používáním internetu a mobilních telefonů a je v nich rovněž obsažena informace o tom, jak se bezpečně chovat na internetu. Letáky byly předávány žákům škol při přednáškách a dále jsou dostupné na našem odboru, na Středisku volného času Lipník nad Bečvou, v Městské knihovně v Lipníku nad Bečvou, v čekárnách dětských lékařů v Lipníku nad Bečvou a v místním Turistickém informačním centru. Věříme, že se nám podařilo dosáhnout cíle, kterým bylo předat žákům škol základní informace o bezpečném užívání internetu a mobilních technologií.
Mgr. Leona Roubalíková
Městský úřad Lipník nad Bečvou, odbor sociálních věcí a zdravotnictví
Dobry den,pisem Vam zo Slovenska a chcela by som Vam vyjadrit podakovanie za moznost poucit sa z Vasej stranky 
E- bezpeci a vyuzit ziskane poznatky pri tvorbe priprav na vyucovanie informatiky v ZS. Velmi nas - hlavne ziakov zaujala prezentacia pre skoly, kde sa nasi starsi ziaci mohli dozvediet o viac o rizikach internetu (konkretnych prikladoch), co je dnes velmi dolezite. Este raz dakujeme za skvelu stranku i cely projekt. 

 

 Mgr. Z. Bohaciakova, ZS Makov, Slovenská republika

 

Mluvil jsem o Vaší přednášce s kolegy z Preventivně informační skupiny př inašem OŘP, kteří byli na Vaší přednášce taktéž přítomni, a musím říct, žejsme se shodli na tom, že byla velmi poučná a určitě z ní něco použijeme (samozřejmě s odkazem na Váš projekt) při naší další spolupráci s PIS připůsobení na ZŠ v našem obvodě. Ještě jednou děkuji a jsem s pozdravem 

 

 nprap. Martin Dočkal
SKPV OŘ Praha III Skupina informační kriminality

Dobrý den,
předem Vám musím vyslovit ohromnou poklonu, za včerejší kurz (15.11.2010) na Ministerstvu vnitra, po dlouhé době jsem byl účastníkem něčeho, co bylo výborně zpracované, poutavé a hodně vypovídající. Takže díky.
 
Jaroslav Rychnovský
Městská policie Děčín
prevence kriminality
 
Vážený pane doktore,
 
Ještě jednou bych Vám i Vaší kolegyni rád poděkoval za seminář, který jste pro nás připravili včera, 23.11.2010, v BRNĚ. Osobně se mi moc líbilo jak téma, tak i zpracování včetně případových studií a prezentací.
Rád se s Vámi setkám na případném dalším semináři nebo školení, protože jak už jsem napsal, zpracování takových témat zajímavou formu, kdy se nejedná jen o teoretizování, není až tolik.
Přeji Vám i Vašemu týmu hodně úspěchů a hezký zbytek dne.
Bc. Jan HAUK, DiS.
kurátor pro mládež SPOD
Městský úřad ROSICE 
 
 
 

Účastníci kurzu E-Bezpečí odcházeli velmi spokojeni, protože dostali shrnující informace problematice kyberšikany. Zaujaly je zejména konkrétní příklady z praxe, konkrétní rady a doporučení, která lektoři s elánem a hlavně s profesionalitou a odborným komentářem poskytovali. Účastníci hodnotili seminář jako potřebný a přínosný, lektory jako schopné, ochotné a srozumitelně přednášející.

PhDr. hana Krozlová
Středisko služeb školám Hodonín

 

Vážena paní Krejčí,
dne 14. 5. 2013 se na naší škole ZŠ Blažkova 9, Brno konala preventivní přednáška na téma: „Nebezpečí na internetu“, pod vedením PhDr. Réného Szotkowski Ph. D. a Mgr. Pavly Dobešové. Přednáška byla koncipována formou názorných příběhů, které se opravdu staly, proto dokázala udržet pozornost žáků. Ze zpětných vazeb žáků se ke mně dostaly jen samé pozitivní reakce, dokonce i ze strany rodičů, kteří byli přednáškou nadšeni. Z tohoto důvodu bych ráda v příštím školním roce přednášku zorganizovala nejen pro žáky ostatních ročníků, ale i rodiče.

Jménem žáků ale i přítomných učitelů za přednášku děkujeme a budeme se těšit na případnou další spolupráci.

 

S pozdravem

Jana Koudelková, ZŠ Blažkova 9, Brno

 
E-Bezpečí štítky

 1. Kyberšikana
 2. Kybergrooming
 3. Prevence kriminality
 4. Sexting
 5. Facebook
 6. Kyberkriminalita
 7. Kazuistika
 8. Výzkum
 9. Poradenství
 10. Legislativa
 11. Rozhlasové pořady E-Bezpečí
 12. Sociální inženýrství
 13. Reference na E-Bezpečí
 14. Vzdělávací akce E-Bezpečí
 15. Praxe
 16. Hope Witsell
 17. Jessica Logan
 18. Trolling
 19. E-Synergie
 20. Second Life
 21. Krize výchovy
 22. Teorie
 23. Planking
 24. Acton Beale
 25. Digitální stopy
 26. TOR
 27. Ochrana osobních údajů
 28. Chatroulette
 29. Statement of Rights and Responsibilities
 30. Fotografie na Facebooku
 31. IP obsah
 32. Právo a Facebook
 33. Platební karty
 34. Hoax
 35. Paypal
 36. Stalking
 37. Kyberstalking
 38. Facebook timeline
 39. Moje historie
 40. Netolismus
 41. WoW
 42. botmaster
 43. spam
 44. NAT
 45. Právo
 46. vztahové násilí
 47. domácí násilí
 48. Prenatální profily
 49. Konference
 50. Buzz
 51. Virální videa
 52. Star Wars Kid
 53. Dětská prostituce
 54. Komerční sexuální zneužívání dětí
 55. On-line prostituce
 56. Disinhibiční efekt
 57. Hackerazzi
 58. Christopher Cheney
 59. Google hacking
 60. Identity theft
 61. Krádež identity
 62. Ransomware
 63. emo
 64. GIFYO
 65. Seznam se bezpečně!
 66. Sekundární viktimizace
 67. Amanda Todd
 68. Mentální anorexie
 69. Bulimie
 70. Blogy
 71. SMS spoofing
 72. Svobodný internet
 73. Online prostituce
 74. Manipulace
 75. Interview
 76. Břetislav Horyna
 77. bigorexie
 78. ASK.FM
 79. homosexualita
 80. Tyler Clementi
 81. Ravi Dharun
 82. Hanka a Tonča
 83. Webcam trolling
 84. EXIF
 85. YouTube
 86. Seznam.cz
 87. Google
 88. IAD
 89. Flow
 90. Vydírání
 91. SCAM419
 92. Senioři
 93. Podvody
 94. Pornografie
 95. PRIZNEJ.CZ
 96. ASMR
 97. swag
 98. Rebecca Ann Sedwick
 99. Webrangers
 100. iPhone
 101. Roztahovačky
 102. Phishing
 103. Safer Internet Day
 104. Digitální rodičovství
 105. Planking
 106. nomofobie
 107. fantomové vibrace
 108. Kampaně
 109. Kyberbaiting
 110. Prank
 111. Darknet
 112. romance scam
 113. FoMO
 114. Modra velryba
 115. DaddyOFive
 116. kyberflashing
 117. Fake news
 118. Omegle
Generální partner projektu
Další partneři


GaranceTOPlist
Chcete podpořit naše aktivity? Děkujeme! Vážíme si toho!
Partneři, spolupracující instituce:

Licenční újednání, autorská práva:

Portál E-Bezpečí je provozován Centrem prevence rizikové virtuální komunikace Pedagogické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci.

Všechna práva vyhrazena. (c) Centrum PRVoK PdF, Univerzita Palackého v Olomouci 2008 - 2017.

Kyberšikana: ISSN 2336-1360. Vydavatel: Centrum PRVoK PdF, Univerzita Palackého v Olomouci.

E-Bezpečí je ochrannou známkou chráněnou Úřadem průmyslového vlastnictví.
Webdesign: Axe design studio Olomouc | Technická podpora: Jiří Veverka | Sledováno systémem Google Analytics

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Neužívejte komerčně-Nezpracovávejte 4.0 Mezinárodní License.