fbpx
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

image

Každé dítě, které tráví svůj čas na internetu, by mělo znát základní bezpečnostní pravidla stejně, jako když jde samo po ulici. Těžko hledat člověka, který by s tímto výrokem nesouhlasil. V reálném životě zcela samozřejmě přemýšlíme nad tím, s kým mluvíme o svých rodinných poměrech, o osobních údajích nebo o tom s kým a kde bydlíme. Navzdory tomu v okamžiku, kdy se nám na internetu zobrazí libovolný dotazník, nezaváháme se ani na vteřinu, abychom se zamysleli, komu žádané informace sdělujeme. Kniha Bezpečně n@ internetu autorů Martina Kožíška a Václava Píseckého své čtenáře seznámí se vším, co potřebují znát pro to, aby se v prostředí kyberprostoru dokázali pohybovat bezpečně.

Stejně jako v „reálném“ životě, i v „online“ světě si je nutné uvědomit, že na internetu číhají hrozby, před kterými je nutné se chránit. Kniha Bezpečně n@ internetu se jim věnuje srozumitelnou a čtivou formou prostřednictvím příběhů, kterým se oba autoři, během svého profesního života, věnovali. Doplňují je praktické rady jak sebe i své děti před rizikovými situacemi chránit a doporučení, co dělat v okamžiku, kdy se s nimi setkáme tváří v tvář. Proto by neměla chybět v knihovnách rodičů, prarodičů i samotných dětí a v neposlední řadě pedagogických pracovníků. Všem kniha jasně ukazuje, že

„Účelem této publikace však není odradit od užívání internetu. Musíme si uvědomit, že internet není hrozba, ale úžasný zdroj informací, zábavy a určitý druh odreagovaní, který denně využíváme a využívat budeme. A pokud ne my, tak jistě naše děti,“ uvádí Mgr. Helena Kratochvílová, DiS, autorka předmluvy ke knize.

krest_ssb

(Fotografie z křestu knihy)