fbpx
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.50 (5 Votes)

mini_seniori2014Pro nový rok jsme pro naše seniory připravili zbrusu nový program E-Bezpečí pro seniory, na kterém spolupracujeme s Nadací Vodafone a firmou Seznam.cz. Senioři se totiž stále častěji stávají oběťmi internetových útoků a prevence v této oblasti je nedostatečná. Situaci má napravit nový cyklus přednášek a workshopů, které bude pro seniory realizovat tým projektu E-Bezpečí.

 

Výcvik seniorů se zaměřuje zejména na prevenci různých forem internetových podvodů, počínaje podvodnými inzeráty, e-shopy a internetovými aukcemi, konče zneužíváním sociálních sítí.  V rámci lekcí se senioři seznamují s tím, jak si ověřit, zdali je e-shop skutečně ověřený a bezpečný, jak odhalit, že se jedná o podvodné stránky nabízející neexistující produkty, a jak postupovat v situaci, kdy se stanou terčem internetového útoku. Kromě toho se senioři naučí, jaké bezpečnostní zásady dodržovat při využívání internetových aukcí (zejména na serveru Aukro.cz a SBazar.cz), slevových a srovnávacích portálů a dalších internetových služeb.

ebezpeci_seniori

Samostatná lekce je věnována také sociálním sítím, zejména Facebooku. Zde je seniorům představena problematika závadných internetových skupin, sdílení intimních materiálů, rozpoznávání podvodných nabídek apod. Zvláštní část kurzu je určena

Projekt edukace seniorů v oblasti bezpečného chování na internetu finančně podpořila Nadace Vodafone. V průběhu příštího roku na tyto aktivity navážeme v rámci nového společného projektu, který chystáme ve spolupráci s firmou Seznam.cz.

Vzdělávací akce jsou pro seniory ZDARMA. Všichni úspěšní absolventi získají certifikát Pedagogické fakulty Univerzity Palackého.
Přihlásit se můžete zde:
http://ccv.upol.cz/cz/rubriky/prihlaska-czv/