fbpx
Startuje videoseriál Prevíti na síti
16. 11. 2021

E-Bezpečí Univerzity Palackého startuje videoseriál o online podvodech s názvem Prevíti na síti. Více naleznete na našem kanálu na YouTube.

Číst dál...

Aktualizujeme videokurzy
30. 10. 2021

Aktualizujeme naše videokurzy a přidáváme nové kapitoly. Detaily naleznete zde.

Číst dál...

Animovaná videa pro učitele a rodiče na YouTube kanálu
30. 10. 2021

Vyzkoušejte nová animovaná videa pro učitele a rodiče, která jsou zdarma k dispozici na YouTube kanálu...

Číst dál...


Home Uncategorised Intimní video populárního zpěváka Bena Christovaa uniklo na internet

Přečteno jinde


1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

mini_christovaloO tom, jak moc je sexting rozšířen v populaci dětí, jsme vás informovali již v minulosti v návaznosti na výzkum rizikového chování českých dětí. Dnes se však na vlny českého internetu dostalo video populární celebrity Bena Christovaa, který je zachycen při intimním videochatu. Sexting tedy samozřejmě realizují i dospělí...

 

Na záběru, který unikl prostřednictvím dívky, která s Christovaem videochatovala, vidíme zpěváka, který se postupně obnažuje. Christovao pravděpodobně netuší, že si jej jeho videopartnerka celou dobu nahrává, a odhaluje tak vše, co odhalit může. Pravděpodobně si neuvědomuje, jak moc může být choulostivý záznam nebezpečný.

Intimní video můžete zhlédnout zde.

"Intimní záznamy lze snadno zneužít k vydírání dětí i dospělých. Dokazujte to např. případ, který jsme v loňském roce řešili prostřednictvím naší poradny. Tehdy nás kontaktoval mladý muž, který se stal obětí vydírání. Prostřednictvím intimního videa jej vydírala 20letá žena, která mu hrozila, že pokud jí nezaplatí několikatisícovou částku, zveřejní záznam a poškodí tak jeho pověst," uvádí Kamil Kopecký, vedoucí projektu E-Bezpečí.

Své zkušenosti z poradny dokládá i René Szotkowski: "Před několika dny se nám ozvala mladá žena, která se zúčastnila konkurzu na focení spodního prádla u jedné nejmenované castingové agentury. U snímků v prádle však nezůstalo a žena pod údajným nátlakem nafotila a natočila celou řadu softpornografických záběrů. Tyto materiály pak unikly do prostředí internetu a nyní se nekontrolovaně šíří. A vzhledem k tomu, že se staly virálními, nelze je již zablokovat. Navíc bychom se mohli při řešení dané situace dostat do rozporu se zákonem č. 121/2000 Sb., zkráceně autorským zákonem, v němž je v paragrafu 11 výslovně uvedeno, že má jedině autor právo rozhodnout o zveřejnění svého díla."

Kopecký dále doplňuje: "Sdílení intimních materiálů v prostředí internetu je pro děti způsobem, jak na sebe upozornit, jak se sebeprezentovat, jak získat ocenění, jak si najít partnera... nebo prostě a jednoduše způsob, jak zabít nudu a pobavit sebe i své okolí. Pro děti je přirozené, že napodobují to, co vidí kolem sebe - sledují, jak se celebrity v médiích běžně obnažují a jak jim sdílení intimity buduje kariéru. A protože děti potřebují vzory, hledají je také zde. Neuvědomují si, jaké důsledky může sdílení intimních materiálů v prostředí internetu mít a jak může ovlivnit jejich život."

Sexting je rizikový zejména proto, že nelze v předstihu odhadnout jeho důsledky. Základním rizikem spojeným se sextingem je ztráta kontroly nad obsahem, který se internetem šíří. Nikdy nevíme, jak bude tento materiál zneužit a jak ovlivní naši budoucnost. Jeho dopady mohou být pozitivní, ale také výrazně negativní.

 

Redakce E-Bezpečí

Výsledky projektu E-Bezpečí (2012-2021)

panel
90000 +
proškolených žáků ZŠ a SŠ
panel
35000 +
proškolených dospělých
panel
3200 +
podpořených obětí kyberkriminality
panel
250 +
vzdělávacích akcí ročně
panel
4500 +
odhalených případů kyberkriminality
panel
120000 +
unikátních návštěvníků webu ročně

Projekt E-Bezpečí je vítězným projektem národního kola Evropské ceny prevence kriminality.

pohar

Partneři a spolupracující instituce

 

Generální partner projektu E-Bezpečí

logo o2

Další partneři a spolupracující instituce

 logo nadaceo2logo googlelogo msmtlogo mvcrlogo olomouclogo olomouckykrajlogo ostravalogo avastlogo hoaxlogo policielogo proglaslogo rozhlaslogo aukrologo linkabezpecilogo bsologo csoblogo pcentrumlogo microsoft bwlogo czniclogo nukiblogo podanerucelogo googleovachamp_logo.png