Používáte PayPal? Podpořte nás!
15. 05. 2019

Projekt E-Bezpečí už 11 let pomáhá dětem a dospělým bojovat s kybernetickou kriminalitou, která je trvale na vzestupu. Pomoc u nás nalezlo více než...

Číst dál...

Letáček - Rizika pro seniory (podvodná inzerce)
23. 03. 2019

Nový letáček pro seniory je o podvodné inzerci. Stahujte zde.

Číst dál...

Podvodná reklama: Lucie Bílá byla žalována za odhalení tajemství hubnutí
08. 03. 2019

A máme tu další podvod zaměřený na hubnutí, který zneužívá jméno Lucie Bílé. Jde o klasickou ukázku podvodné reklamy na přírodní prostředek na...

Číst dál...


banner ebezpeciprojekt

Home Rizikové jevy Sociotechnika Stali jste se obětí tzv. policejního viru? Zaplatili jste? Lze vám pomoci!

Přečteno jinde










































1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)

mini_paysafecardV posledních dnech se na poradnu projektu E-Bezpečí obrací stále více uživatelů, jejichž počítače byly napadeny tzv. policejním virem, na který jsme vás již několikrát upozorňovali. Mnozí z poškozených také podlehli výzvě k úhradě "pokuty" a zaplatili prostřednictvím online platebních metod požadovanou částku.

Policejní virus zpravidla nutí poškozené, aby si na některém z doporučených míst (benzinové pumpy, sázkové kanceláře atd.) koupili kupón Paysafecard, pomocí kterého mají provést platbu. Po platbě pak mají obdržet kód, pomocí kterého bude provedeno odblokování počítače. U prvních verzí viru (cca rok 2012) došlo skutečně k odstranění viru z počítače, a to během 24-48 hodin, u posledních verzí viru však již k odinstalování viru nedocházelo a virus byl v počítači stále přítomný.

Mezi úhradou „pokuty“ a fyzickým či virtuálním vyzvednutím financí pachatelem existuje časová prodleva cca 24 hodin, ve které mají poškození šanci nechat transakci provedenou pomocí Paysafecard zablokovat. Pachatel totiž není stále online, aby si mohl finanční prostředky vyzvednout.

Zde může poškozený reklamovat platbu, požádat o její zablokování a získat své peníze zpět. Společnost lze kontaktovat prostřednictvím webových stránek věnovaných právě různým typům internetových podvodů - https://www.paysafecard.com/cs-cz/bezpecnost/.

paysafecard

Další možností je pokusit se reklamovat tuto platbu na obchodním místě – např. přímo na zmíněné benzinové pumpě nebo sázkové kanceláři. U těchto obchodníků existují mechanismy klasického reklamování plateb u daných obchodníků.

Kamil Kopecký, E-Bezpečí

Výsledky projektu E-Bezpečí (2012-2018)

panel
50000 +
proškolených žáků ZŠ a SŠ
panel
10000 +
proškolených dospělých
panel
2500 +
podpořených obětí kyberkriminality
panel
200 +
vzdělávacích akcí ročně
panel
4000 +
odhalených případů kyberkriminality
panel
100000 +
unikátních návštěvníků webu ročně

 

Projekt E-Bezpečí je vítězným projektem národního kola Evropské ceny prevence kriminality.

Partneři a spolupracující insitutuce

 

Generální partner projektu E-Bezpečí

logo o2

Další partneři a spolupracující instituce

 logo googlelogo nadaceo2logo msmtlogo mvcrlogo olomouclogo olomouckykrajlogo ostravalogo usembassylogo hoaxlogo policielogo proglaslogo rozhlaslogo aukrologo linkabezpecilogo nuvlogo ssblogo pcentrumlogo microsoft bwlogo esetlogo czniclogo nukiblogo podaneruce