fbpx

Home Přečteno jinde feed-image

Remove

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.50 (5 Votes)
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Chemtrails. Nesmrtelná konspiranční teorie, která vždy najde své zastánce. Více zde.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Soud řeší výhružky smrtí starostovi Prahy 6 Ondřeji Kolářovi. Starosta o tom informoval na svém Twitteru. Článek „Kulku do palice a je od něj klid z***a,“ napsal minulý rok na adresu starosty Prahy 6 Ondřeje Koláře muž v diskusi na Facebooku. Jak informoval Kolář, muž je obžalován z trestného činu vyhrožování usmrcením pro výkon pravomoci úřední osoby. Podle Koláře muži hrozí 2 měsíce odnětí svobody s ročním odkladem. Více zde.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

„Problém informačního chaosu či hybridní války redukujeme na to, že lidé nejsou schopni rozpoznat, co je pravda a co lež. Některé otázky ale nezávisí na správných informacích, jde o politické postoje, které se nedají na konci vyargumentovat,“ říká Jakub Eberle ze státem zřízeného Ústavu mezinárodních vztahů, kde zkoumá podobu české debaty o hybridní válce a fake news. Ve svých výzkumech ukazuje, jak moc rozdílně si hrozbu dezinformací představuje voják, novinář z Respektu nebo organizace zaměřená na ověřování faktů. Více zde.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Federace židovských obcí v ČR (FŽO) loni zaznamenala o 180 více antisemitských projevů než předloni, bylo jich 874 . Většinu tvořily nenávistné projevy na internetu, násilný incident s antisemitským motivem evidovala obec jeden. Výskyt konspiračních teorií spojených s antisemitismem enormně vzrostl v souvislosti s koronavirovou pandemií. Více zde.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Jak se blíží očkování mladších ročníků, na internetu přibývá nových dezinformací a hoaxů o údajné nebezpečnosti vakcín. Vyvracíme ty aktuálně nejrozšířenější. Více zde.

Projekt E-Bezpečí je vítězným projektem národního kola Evropské ceny prevence kriminality.

pohar

Partneři a spolupracující instituce

 

Generální partner projektu E-Bezpečí

logo o2

Další partneři a spolupracující instituce

 logo nadaceo2logo googlelogo msmtlogo mvcrlogo olomouclogo olomouckykrajlogo ostravalogo avastlogo hoaxlogo policielogo proglaslogo rozhlaslogo aukrologo linkabezpecilogo bsologo csoblogo pcentrumlogo microsoft bwlogo czniclogo nukiblogo podanerucelogo googleovachamp_logo.png