fbpx

Home Přečteno jinde feed-image

Remove

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.50 (5 Votes)
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Nizozemský etický hacker se dokázal přihlásit na twitterový účet amerického prezidenta Donalda Trumpa. Aktivní uživatel sítě Trump měl extrémně slabé a snadno uhodnutelné heslo, podle hackera navíc neaplikoval dvoufázové ověření. Výzkumník Victor Gevers získal přístup k Trumpovým osobním zprávám, mohl jeho jménem zveřejňovat tweety i měnit jeho profil. Na důkaz Gevers pořídil snímky obrazovky, které sdílel s nizozemským měsíčníkem Vrij Nederland. Nizozemští bezpečnostní experti považují Geversova tvrzení za věrohodná. Více zde.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

V souvislosti s opatřeními proti šíření koronaviru jsou žáci i studenti odkázáni na online výuku. Přesně to ale hraje do karet počítačovým pirátům, kteří své útoky směřují právě na školáky a učitele na síti. V pátek o tom informovalo ministerstvo školství na svých oficiálních stránkách. Více zde.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Kyberšikana patří mezi trestnou činnost, které v posledních letech stále přibývá. Nejčastěji se objevuje mezi mladými lidmi a nahrává jí i přesun k distanční výuce. Podívejte se na hlavní fakta o fenoménu online agrese. Více zde.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Při vyučování na dálku se do hodin učitelů přihlašují nezvaní uživatelé a narušují hodiny. Často vulgárními a nevybíravými výrazy častují učitele i ostatní přihlášené žáky. Krátké záznamy videí nebo několikahodinové přímé přenosy pak vysílají na internetu. Na špatně zabezpečené hodiny se dostanou skrze odkazy, které jim posílají samotní žáci. Více zde.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Ilona Csáková (50) se přidala k odpůrcům plošného testování na koronavirus a také případné vakcinace. Zpěvačka navíc na sociální síti sdílela jednu z rozšířených konspiračních teorií o covidu, podle níž se vše děje podle scénáře Billa Gatese a Světové zdravotnické organizace.Více zde.

Projekt E-Bezpečí je vítězným projektem národního kola Evropské ceny prevence kriminality.

pohar

Partneři a spolupracující insitutuce

 

Generální partner projektu E-Bezpečí

logo o2

Další partneři a spolupracující instituce

 logo nadaceo2logo googlelogo msmtlogo mvcrlogo olomouclogo olomouckykrajlogo ostravalogo avastlogo hoaxlogo policielogo proglaslogo rozhlaslogo aukrologo linkabezpecilogo bsologo csoblogo pcentrumlogo microsoft bwlogo czniclogo nukiblogo podanerucelogo google/p>