fbpx

Home Přečteno jinde feed-image

Remove

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.50 (5 Votes)
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Reportáž pořadu Reportéři ČT se věnuje dezinformacím spojeným s COVID-19. Více zde.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Umíte si představit, že by vaše dítě mohlo někomu ublížit? Že by mohlo nenávidět třeba jen kvůli barvě pleti? Nebo že by bylo fanatik? Přeci jen by právě děti měly mít tu nejčistší duši bez předsudků. Ale pravdou je, že i skrz na první pohled klasickou zábavu se mohou děti setkat s radikálními postoji a myšlenkami, které můžou snadno přebrat za své.  Více zde.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

O půl milionu korun přišel podle policie v tomto týdnu po čtyřhodinovém telefonátu dvaaosmdesátiletý muž z Olomouce, který se stal obětí podvodníků s kryptoměnou. Podle kriminalistů z něj pod záminkou výhry v bitcoinech vylákali přístupové informace k jeho bankovním účtům. Nejde přitom o první takový případ, sdělila dnes ČTK policejní mluvčí Petra Vaňharová. Upozornila na to, že kryptoměny jsou nový směr, kterým podvodníci připravují lidi o peníze. Více zde.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Zločinci z nejrůznějších koutů světa si mysleli, že jsou díky kódovaným telefonům od společnosti Sky Global v bezpečí, bez okolků si tak mezi sebou posílali zprávy o plánovaných dodávkách drog, fotky ukořistěných peněz a dokonce i snímky mrtvol. Jak se ale později ukázalo, šifrovaný systém nebyl tak nenapadnutelný, jak se původně zdálo. V reálném čase totiž zprávy četli nejen cíloví příjemci, ale také policisté v Belgii a dalších zemích. Více zde.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Policie vyšetřuje případy serverů nabízejících falešná potvrzení o prodělání covidu či podstoupení očkování. Jeden z nich je zapsaný na stejné adrese jako společnosti kontroverzního influencera Mikea Pána. Více zde.

Projekt E-Bezpečí je vítězným projektem národního kola Evropské ceny prevence kriminality.

pohar

Partneři a spolupracující instituce

 

Generální partner projektu E-Bezpečí

logo o2

Další partneři a spolupracující instituce

 logo nadaceo2logo googlelogo msmtlogo mvcrlogo olomouclogo olomouckykrajlogo ostravalogo avastlogo hoaxlogo policielogo proglaslogo rozhlaslogo aukrologo linkabezpecilogo bsologo csoblogo pcentrumlogo microsoft bwlogo czniclogo nukiblogo podanerucelogo googleovachamp_logo.png