fbpx

Home Přečteno jinde Policie vyslala jasný signál - svoboda projevu má své hranice a také svůj právní rámec.

Remove

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)

mini policieStředeční vyjádření policie prostřednictvím sociální sítě Facebook vyslalo uživatelům této online služby jasný signál - svoboda projevu má své hranice a za jejich překročení může následovat trest. Nelze si tedy plést svobodu slova např. s pomluvou, výhrůžkou, podněcováním k nenávisti či šířením poplašné zprávy. To vše jsou trestné činy za hranicí svobody slova.

 

 

Vyjádření policie na Facebooku (28. 11. 2018)

policie pravo

V minulosti již byla za překročení práva v kyberprostoru potrestána řada uživatelů, tresty padly např. za výhrůžky zpěváku Radoslavu Bangovi, za výhrůžky spojené s kauzou tabla prvňáčků z Teplic či za vyhrožování smrtí v  případu úmrtí Roma v pizzerii v Žatci. Jako přestupky proti občanskému soužití pak byly řešeny další situace, např. vyhrožování studentovi, který se účastnil výstražné stávky za zachování ústavních a společenských zvyklostí a hodnot.

Redakce E-Bezpečí

Projekt E-Bezpečí je vítězným projektem národního kola Evropské ceny prevence kriminality.

pohar

Partneři a spolupracující instituce

 

Generální partner projektu E-Bezpečí

logo o2

Další partneři a spolupracující instituce

 logo nadaceo2logo googlelogo msmtlogo mvcrlogo olomouclogo olomouckykrajlogo ostravalogo avastlogo hoaxlogo policielogo proglaslogo rozhlaslogo aukrologo linkabezpecilogo bsologo csoblogo pcentrumlogo microsoft bwlogo czniclogo nukiblogo podanerucelogo googleovachamp_logo.png