fbpx

Home Přečteno jinde HOAX: A je to tady znova. Stovka mrtvých ptáků blízko instalace 5G

Remove

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Nedávno vydal server TakToSorry.cz článek o údajném úmrtí stovek ptáků ve Walesu v souvislosti s 5G sítěmi. V článku se píše o nevysvětlitelných úmrtích ptáků v Nizozemí a Kanadě. Ve všech případech byli na zemi nalezeny stovky ptáků, kteří zahynuli z neznámých příčin. Dezinformační a konspirační weby tyto události popisují jako zhoubný vliv 5G sítí, které se v některých lokalitách testují. Tématu jsme se věnovali třeba zde.

Jak je evidentní z našeho titulku, souvislost s 5G sítěmi je vymyšlená. Začneme samotným titulkem, stovky mrtvých ptáků se našly ve městě Anglesey, což má být poblíž instalace 5G. To však není pravda, testování 5G sítě probíhalo v asi 50 kilometrů vzdáleném městě Llandudno.
Dále nalezneme slova ‚Daily Daily informoval: „Vodafone poprvé spustil v Severním Walesu superrychlé 5G služby.“ Doprovodný odkaz však míří na článek, který s 5G sítěmi a jejich testováním nemá žádnou souvislost. Více zde.

Projekt E-Bezpečí je vítězným projektem národního kola Evropské ceny prevence kriminality.

pohar

Partneři a spolupracující insitutuce

 

Generální partner projektu E-Bezpečí

logo o2

Další partneři a spolupracující instituce

 logo nadaceo2logo googlelogo msmtlogo mvcrlogo olomouclogo olomouckykrajlogo ostravalogo avastlogo hoaxlogo policielogo proglaslogo rozhlaslogo aukrologo linkabezpecilogo bsologo csoblogo pcentrumlogo microsoft bwlogo czniclogo nukiblogo podanerucelogo google/p>