fbpx

Home Přečteno jinde LEŽ TÝDNE: “Joe Biden je pedofil, což dokládají fotografie a videa jeho údajně necudného chování k dětem”

Remove

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.75 (2 Votes)

Zaznamenali jsme, že se v posledním týdnu tato lež šíří českým internetem doslova jako požár, zejména formou upravených GIFů a videí vytržených z kontextu, případně videí, kde je zobrazen někdo jiný, než Joe Biden, za něhož je tam přítomný člověk vydáván. Obvinění z obtěžování dětí jsou významnou součástí konspirační teorie QAnon, která naznačuje, že proti úspěchu prezidenta Trumpa pracuje „deep state“. Neexistují žádné věrohodné důkazy, které by toto tvrzení podporovaly. Pro pedofilii je podle Nolo’s Plain English Law Dictionary charakteristická posedlost vidět děti jako sexuální objekty. Více zde.

Projekt E-Bezpečí je vítězným projektem národního kola Evropské ceny prevence kriminality.

pohar

Partneři a spolupracující insitutuce

 

Generální partner projektu E-Bezpečí

logo o2

Další partneři a spolupracující instituce

 logo nadaceo2logo googlelogo msmtlogo mvcrlogo olomouclogo olomouckykrajlogo ostravalogo avastlogo hoaxlogo policielogo proglaslogo rozhlaslogo aukrologo linkabezpecilogo bsologo csoblogo pcentrumlogo microsoft bwlogo czniclogo nukiblogo podanerucelogo googleovachamp_logo.png