fbpx

Home Z naší kuchyně E-Bezpečí pro rodiče: unikátní videokurz pro všechny rodiče

Remove

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.82 (12 Votes)

V těchto dnech startujeme unikátní online videokurz pro rodiče, který se věnuje klíčovým tématům kybernetické bezpečnosti, která jsou spojena s rizikovým chováním dětí ve světě internetu.

 

Rodiče často nemají čas (a ani obvykle nechtějí) číst dlouhé strukturované distanční texty, vyplňovat online dotazníky, případně chodit na přednášky zaměřené na online bezpečnost, proto jsme se rozhodli představit jim klíčová témata jiným způsobem - pomocí videopřednášek s živými lektory, doplněnými o časté otázky a odpovědi, na které se nás rodiče na našich prezenčních akcích ptají, a také o další zajímavé bonusové materiály k problematice. Videopřednášky jsou online, jsou tedy dostupné kdykoli a kdekoli, záleží pouze na rodiči, kdy si konkrétní přednášku či blok přednášek pustí.

Videokurz je složen ze 7 vzájemně propojených videopřednášek:

1. Co dělají české děti na internetu? (00:12:17)
2. Sexting - rizikové sdílení vlastních intimních materiálů (00:46:28)
3. Kybergrooming a online predátoři (00:56:46)
4. Kybernetická šikana (kyberšikana) (01:05:45)
5. Rizikové výzvy v online prostředí (00:27:07)
6. Bezpečnostní aplikace pro rodiče (00:17:58)
7. Děti a závislostní chování (netolismus) (01:05:55) .. od října 2020

V tuto chvíli mají tedy rodiče k dispozici téměř 5 hodin zajímavého videoobsahu prezentovaného zkušenými lektory projektu E-Bezpečí Univerzity Palackého v Olomouci (v budoucnu budeme rozšiřovat o další témata).

Demo zdarma:
Zkušební lekci kurzu si můžete vyzkoušet zde:
https://www.e-bezpeci.cz/rodice
heslo: DEMO

Cena kurzu:
Cenu kurzu koncipujeme tak, aby byl přístup k materiálům dostupný pro každého rodiče (s max. cenou 50-100,- Kč za vstup), zároveň tak, aby mohla kurzy aktivně využívat každá škola (či jiná instituce), která o něj bude mít zájem. Proto pro přístup k materiálům volíme formu předplatného.

Pro každou instituci (školu…) vygenerujeme speciální přístupový kód, který umožní přístup ke všem dostupným materiálům. Kód však bude platit vždy limitovanou dobu, minimálně však měsíc (30 dnů). Po tuto dobu mohou rodiče kurz zcela legálně využívat dle svého uvážení - a to z neomezeného množství zařízení. 

Počet osob s přístupem
(licencí)

Délka přístupu

Celková cena (včetně DPH)

Poznámka

50-99

měsíc

4840,- Kč

Počet vstupů do systému je neomezený.

50-99

6 měsíců

9680,- Kč

Počet vstupů do systému je neomezený.

50 a více

12 měsíců

19360,-Kč

Počet vstupů do systému je neomezený.

 

Modelová situace:
Škola chce pro své rodiče zrealizovat kvalitní vzdělávací akci o rizikovém chování v online prostředí, objedná si tedy základní variantu kurzu (4840,- Kč s DPH). Obdrží unikátní kód, který pošle rodičům - ti tak získají přístup do systému a mohou si veškerý obsah pouštět a všechny části kurzu využívat. 1 škola dostává jeden unikátní kód (kód se negeneruje pro každého rodiče, ale pro celou instituci).

Kalkulace je provedena tak, jako by šlo o běžnou akci pro školu, na kterou dorazí cca 50 rodičů, kteří zaplatí max. 100 Kč. Pokud škola zajistí pro kurz více než 50 rodičů, výrazně tak sníží cenu za jeden vstup. 

Do kurzu se lze registrovat prostřednictvím e-mailové adresy:
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Právní minimum:

Veškerý obsah kurzu je originální a je chráněn autorským zákonem, je tedy přísně zakázáno jakoukoli část kurzu rozšiřovat, kopírovat, upravovat a dále distribuovat (např. vykopírovávat na školní web, firemní intranet apod.). Děkujeme, že tato pravidla respektujete. Používáním legálního přístupu podporujete své vlastní děti.

Jak citovat tento text: KOPECKÝ, Kamil. E-Bezpečí pro rodiče: unikátní videokurz pro všechny rodiče. E-Bezpečí, roč. 5, č. 1, s. 58-60. Olomouc: Univerzita Palackého, 2020. ISSN 2571-1679. Dostupné z: https://www.e-bezpeci.cz/index.php?view=article&id=1828

Projekt E-Bezpečí je vítězným projektem národního kola Evropské ceny prevence kriminality.

pohar

Partneři a spolupracující insitutuce

 

Generální partner projektu E-Bezpečí

logo o2

Další partneři a spolupracující instituce

 logo nadaceo2logo googlelogo msmtlogo mvcrlogo olomouclogo olomouckykrajlogo ostravalogo avastlogo hoaxlogo policielogo proglaslogo rozhlaslogo aukrologo linkabezpecilogo bsologo csoblogo pcentrumlogo microsoft bwlogo czniclogo nukiblogo podanerucelogo google/p>