fbpx

Home Z naší kuchyně O kyberšikaně a sextingu se studenty Pedagogické fakulty UP v Second Life

Remove

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.50 (5 Votes)

sl_kybersikanaSecond Life je multiuživatelské virtuální 3D prostředí, které však není v České republice příliš rozšířené, navštěvují jej maximálně desítky tisíc českých uživatelů. Přesto však představuje zajímavou možnost, jak si témata rizikového chování v prostředí internetu přiblížit právě pomocí této netradiční e-learningové formy. Snad proto jsme vyzkoušeli zrealizovat takový malý experiment.

V pátek 12. dubna jsme zrealizovali experimentální virtuální přednášku/seminář o sextingu a kyberšikaně pro studenty Pedagogické fakulty UP v Olomouci. Ve virtuálním přednáškovém sálu našeho Centra jsme si se studenty - budoucími učiteli - povídali o kyberšikaně z pohledu teorie a praxe, o výskytu kyberšikany a sextingu u dětí, ale také studentů PdF, řeč byla rovněž o zajímavých případech kyberšikany. Záznam našeho experimentu si můžete prohlédnout zde:
(omlouváme se za zhoršenou kvalitu zvuku v některých částech)

Většina účastníku hodnotila tuto vzdělávací formu velmi pozitivně, studenti především ocenili, že nemusejí navštěvovat přeplněné přednáškové či seminární místnosti a mohou být aktivně účastni přednášce z pohodlí svého domova či koleje.

Kamil Kopecký, E-Bezpečí

 

Projekt E-Bezpečí je vítězným projektem národního kola Evropské ceny prevence kriminality.

pohar

Partneři a spolupracující insitutuce

 

Generální partner projektu E-Bezpečí

logo o2

Další partneři a spolupracující instituce

 logo nadaceo2logo googlelogo msmtlogo mvcrlogo olomouclogo olomouckykrajlogo ostravalogo avastlogo hoaxlogo policielogo proglaslogo rozhlaslogo aukrologo linkabezpecilogo bsologo csoblogo pcentrumlogo microsoft bwlogo czniclogo nukiblogo podanerucelogo google/p>