fbpx

Home Z naší kuchyně Se seniory o hrozbách internetu

Remove

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.50 (5 Votes)

xmini_u3VVe čtvrtek 19. září jsme odstartovali první běh Univerzity třetího věku Univerzity Palackého v Olomouci zaměřený na rizika informačních a komunikačních technologií. První lekce zaměřené na kyberšikanu a další formy virtuálních útoků na dospělé uživatele internetu se zúčastnilo přes 30 seniorů. Ti získali celou řadu užitečných informací o tom, jak se ve virtuálním světě chránit a bránit. Řeč byla kromě jiného o agresi v prostředí internetu, podvodných virtuálních skupinách v prostředí Facebooku, o vymezování hranic lidského chování, ale také o zneužívání platebních karet k realizaci online transakcí.

 

rene_u3V


Program vytvořený speciálně pro starší posluchače U3V podporuje všeobecnou prevenci zaměřenou na různé formy internetových podvodů a útoků, se kterými se senioři mohou v současnosti setkat, rozvíjí také jejich znalosti a dovednosti v oblasti ochrany a obrany na internetu. A samozřejmě jim umožňuje aktivně studovat a zvyšovat úroveň svého vzdělání. O dalších aktivitách pro seniory vás budeme informovat.

Za E-Bezpečí, Kamil Kopecký

 

Projekt E-Bezpečí je vítězným projektem národního kola Evropské ceny prevence kriminality.

pohar

Partneři a spolupracující insitutuce

 

Generální partner projektu E-Bezpečí

logo o2

Další partneři a spolupracující instituce

 logo nadaceo2logo googlelogo msmtlogo mvcrlogo olomouclogo olomouckykrajlogo ostravalogo avastlogo hoaxlogo policielogo proglaslogo rozhlaslogo aukrologo linkabezpecilogo bsologo csoblogo pcentrumlogo microsoft bwlogo czniclogo nukiblogo podanerucelogo google/p>