Home Články feed-image
axe
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

YouTube má opět zásadní skandál s dětským pornem, inzerenti ruší reklamu a Google ruší stovky kanálu. Jde o reakci na video Matta Watsona, který ukázal jak nesmírně snadné je najít dětská videa, pod kterými jsou záplavy nevhodných komentářů mířících na děti od pedofilů. Včetně odkazů na videa s dětským pornem, privátních videí i výměny kontaktů mezi pedofily. Algoritmy YouTube navíc soustavně doporučují záplavy dalších videí stejného charakteru a obsahu. Více na Rychlofkách.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Společnost Google ve čtvrtek spustila v Česku aplikaci YouTube Kids s videoobsahem pro děti a rodiny. Nabízí větší kontrolu nad tím, jaký obsah si děti na největším videoportálu pouští. Google to oznámil při spuštění služby.Více zde.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Policejní komisař obvinil muže, který před dvěma roky na sociální síti napsal nenávistný komentář k příspěvku pod fotografií prvňáčků ze základní školy v teplické čtvrti Prosetice. Více zde.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Až 35 % dětí tráví na internetu ve dnech, kdy je škola, více než čtyři hodiny. Co to pro jejich život znamená a jakým rizikům se tím vystavují? Poslouchejte zde.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Piráti bijí na poplach kvůli evropské směrnici o ochraně autorských práv na internetu. Na finální podobě takzvané směrnice o digitálním copyrightu se minulý týden shodli zástupci zemí EU a Evropského parlamentu. Piráti varují před tím, že se jedná o zásah do svobody slova a internet se změní k horšímu. Proti přijetí směrnice chtějí demonstrovat. Více zde.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Evropská reforma autorského práva se blíží do konečné fáze. Je zásadní změnou ve fungování internetu. Média, vyhledávání, a hlavně provoz mnoha webových stránek – to všechno bude vypadat jinak. Lépe? Pokud se něco zásadního nezmění, v nejbližších dnech schválí Evropský parlament dlouho diskutovanou reformu autorského práva. Některé její části mají velký vliv na fungování internetových služeb a dotknou se stovek milionů evropských uživatelů. Příprava reformy se táhne několik let. Teď je ve fázi konečného doladění návrhu v rámci tzv. trialogu, což je jednání mezi europoslanci, úředníky Evropské komise a předsednickou zemí, kterou je momentálně Rumunsko. Trialog probíhá tento týden. (Aktualizace: trialog skončil v noci na čtvrtek a schválil znění, o kterém se bude hlasovat.) Více zde.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)

Aktér jednoho z největších případů sexuálního zneužívání dětí v novodobé české historii Martin Mertl z Ústí nad Labem hraje o svobodu. Snaží se přesvědčit soud, že si zaslouží podmíněné propuštění. Pomoci mu v tom má video, na němž se kaje. Mertl coby skautský vedoucí se svým kolegou z oddílu Milanem Machátem ublížili téměř čtyřem desítkám dětí. Soud je za to posadil na deset let za mříže. Více zde.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Ruskem šířené dezinformace mohly pomoct americkému prezidentovi Donaldu Trumpovi do Bílého domu i ovlivnit referendum o brexitu. Dezinformacím oslavujícím Rusko se daří i v Česku. Pokud by se dvacet největších dezinformačních serverů v zemi počítalo jako jedno médium, patřilo by k nejsilnějším serverům v zemi. Vyplývá to ze srovnání návštěvnosti tuzemských proruských webů, které HN sestavily z dat za loňský listopad. Více zde.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Policie ČR varuje před další vlnou výhružných e-mailů. Více zde.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Recesistická stránka Artmen zveřejnila fotografii stavby domu s popisem „v Praze probíhá stavba mešity pro muslimy, tajně schválenou ještě za vlády ANO.“ Následuje výzva „sdílejte, než to smažou!“ A lidé opravdu sdílejí. K tomuto okamžiku má vtip 15 tisíc sdílení. Více zde.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Komunita Českých elfů provedla rozsáhlou analýzu aktivit on-line médií a řetězových mailů v České republice za poslední čtvrtletí roku 2018. Za použití pokročilého software, který umožňuje automatizovanou jazykovou i významovou analýzu textu, bylo prozkoumáno řádově tisíce zdrojů českojazyčného informačního obsahu, jako jsou např. zpravodajské portály, zájmové weby, blogy, komentáře, apod., a to v celé tématické šíři, od politiky a obrany po zábavu, kulturu a sport. Více zde.

 

Projekt E-Bezpečí je vítězným projektem národního kola Evropské ceny prevence kriminality.

Partneři a spolupracující insitutuce

 

Generální partner projektu E-Bezpečí

logo o2

Další partneři a spolupracující instituce

 logo googlelogo nadaceo2logo msmtlogo mvcrlogo olomouclogo olomouckykrajlogo ostravalogo usembassylogo hoaxlogo policielogo proglaslogo rozhlaslogo aukrologo linkabezpecilogo nuvlogo ssblogo pcentrumlogo microsoft bwlogo esetlogo cznic