fbpx

Home Tiskové zprávy E-Synergie klepe na dveře

Remove

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.50 (5 Votes)

mini_bluenergyProjekt E-Synergie – vědeckovýzkumná síť pro rizika elektronické komunikace Centra prevence rizikové virtuální komunikace Pedagogické fakulty v Olomouci zaměřený na boj proti kyberkriminalitě a rizikovému chování spojenému s virtuálními prostředími (zejména sociální sítě, digitální úložiště osobních údajů atd.) byl ve čtvrtek 3. února 2011 schválen Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy a v nejbližších dnech bude zahájena jeho realizace. Na Pedagogickou fakultu UP tak poputuje téměř 8 milionů korun.


kravataci

 

 

Cílem projektu je vytvořit funkční vědeckovýzkumnou síť, propojující vzdělávací, výzkumné a podnikatelské organizace zaměřující se na oblast rizikové virtuální komunikace v kyberprostoru a související kyberkriminalitu. Síť bude funkčně propojovat jak oblast teoretickou (výzkum, teoretické ukotvení problematiky), tak i oblast praktickou (vzdělávání, intervence, trestně-právní řešení problematiky, implementace znalostí do komerční sféry). Spolupráce a přenos informací bude realizován prostřednictvím stáží a odborných praxí, prostřednictvím networkingových aktivit a dalších interaktivních komunikačních technik. Uvnitř sítě budou také probíhat vzdělávací a školící aktivity vedoucí ke zvýšení spolupráce jednotlivých členů sítě a ke zvyšování existujícího know-how.

Společně s Pedagogickou fakultou Univerzity Palackého v Olomouci na projektu v úloze partnerů spolupracuje Ministerstvo vnitra ČR, Krajské ředitelství policie Olomouckého kraje a firma Vodafone Czech Republic a.s.

Podrobnosti o projektu naleznete již brzy na internetových stránkách Centra PRVoK PdF UP (www.prvok.upol.cz).

Za realizační tým, 
Mgr. Kamil Kopecký, Ph.D.
koordinátor projektu a vedoucí Centra PRVoK
Pedagogická fakulta UP v Olomouci

Projekt E-Bezpečí je vítězným projektem národního kola Evropské ceny prevence kriminality.

pohar

Partneři a spolupracující instituce

 

Generální partner projektu E-Bezpečí

logo o2

Další partneři a spolupracující instituce

 logo nadaceo2logo googlelogo msmtlogo mvcrlogo olomouclogo olomouckykrajlogo ostravalogo avastlogo hoaxlogo policielogo proglaslogo rozhlaslogo aukrologo linkabezpecilogo bsologo csoblogo pcentrumlogo microsoft bwlogo czniclogo nukiblogo podanerucelogo googleovachamp_logo.png