fbpx

Home Tiskové zprávy Nová aplikace pro váš iPhone – Kybergrooming – první pomoc pro rodiče a děti

Remove

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.50 (5 Votes)

mini_kybergroomingiphonePro uživatele mobilních telefonů iPhone jsme připravili novou aplikaci zaměřenou na rizikový komunikační jev - kybergrooming – tedy manipulaci vedoucí k osobní schůzce. Na ní může dojít k sexuálnímu zneužití oběti, fyzickému útoku na dítě apod.

Aplikace obsahuje základní přehled jednotlivých fází kybergroomingu, popis stádií této rizikové manipulace, ukázkové případy, stejně jako pravidla ochrany a obrany v situacích, kdy se stanete obětí tohoto rizikového fenoménu.

Důležitou část aplikace tvoří informace o tom, jak kybergrooming nahlásit a jak kontaktovat policii či intervenční linky.

iphonekyber1iphonekyber2iphonekyber1iphonekyber1

Aplikace vznikla pod supervizí Centra prevence rizikové virtuální komunikace Pedagogické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci a je dostupná na AppStore. Verze pro OS Android se připravuje.

Projekt E-Bezpečí je vítězným projektem národního kola Evropské ceny prevence kriminality.

pohar

Partneři a spolupracující instituce

 

Generální partner projektu E-Bezpečí

logo o2

Další partneři a spolupracující instituce

 logo nadaceo2logo googlelogo msmtlogo mvcrlogo olomouclogo olomouckykrajlogo ostravalogo avastlogo hoaxlogo policielogo proglaslogo rozhlaslogo aukrologo linkabezpecilogo bsologo csoblogo pcentrumlogo microsoft bwlogo czniclogo nukiblogo podanerucelogo googleovachamp_logo.png