fbpx

Home Články feed-image

Remove

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.50 (5 Votes)
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

S trestem tři roky vězení s podmíněným odkladem na pět let odešel ve středu od Krajského soudu v Plzni Jiří Kantor z Kraslic na Sokolovsku (31), který loni v březnu na internetu pochválil útočníka za zabití desítek muslimů ve dvou mešitách ve městě Christchurch na Novém Zélandu. Za podporu a propagaci terorismu mu hrozilo až 15 let vězení. Více zde.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Brusel - Evropská unie potřebuje závazná společná pravidla, která by přiměla internetové sociální sítě aktivně bojovat proti nenávistným projevům a zároveň respektovat svobodu projevu. Řekla to dnes místopředsedkyně Evropské komise (EK) Věra Jourová, podle níž by unijní země neměly postupovat na vlastní pěst, jako to nedávnou novelou zákona zavazující internetové platformy ke spolupráci s policií učinilo Německo. Více zde.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Internetem se šíří video s názvem „Bývalý prezident Microsoftu v Kanadě Frank Clegg – Riziko 5G a bezdrátové technologie“ (v originále: Former President Of Microsoft Canada, Frank Clegg on 5G /Wireless. Not Safe?“). V něm Frank Clegg varuje směsicí pravdivých, nepravdivých a zavádějících informací před sítí 5G. Více zde.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Až patnáct let vězení hrozí jednatřicetiletému Jiřímu Kantorovi z Kraslic na Sokolovsku, který v úterý stanul před Krajským soudem v Plzni. Státní zástupce ho viní z podpory a propagace terorismu. Podle obžaloby Kantor loni v březnu na internetu veřejně úmyslně pochválil útočníka, který střílel ve dvou mešitách ve městě Christchurch na Novém Zélandu po modlících se muslimech, 51 jich zabil a další desítky zranil. Více zde.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Od minulého roku se věnuje případům predátorů z dokumentu V síti. Řešením případů, které souvisí i se zneužíváním dětí v kybeprostoru, se ale vedoucí oddělení informační kriminality pražské policie Václav Písecký zabývá už 15 let. Letos jich vyšetřoval asi 30. „V době opatření proti pandemii koronaviru jsme nezaznamenali žádný znatelný nárůst podobných případů,” řekl v rozhovoru pro server iROZHLAS.cz. A kromě toho, že predátoři začali využívat moderní technologie se podle něj nic nezměnilo ani v posledních letech. Více zde.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Tomio Okamura v pátek na svých sociálních sítích sdílel krátké video, které má ukazovat napadení mladé ženy migranty na nádraží v portugalském Lisabonu ze začátku května. Podle webu Polígrafo však na záběrech z letošního dubna migranti vůbec nefigurují. Agresivní ženu prý vykázala z vlaku průvodčí a přítomní se ji snažili zpacifikovat do příjezdu policie. Více zde.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Praha - Pravděpodobnost, že se domácí uživatel setká s nějakou počítačovou hrozbou se letos meziročně zvýšila o 29 procent na 22 procent. Každý dvacátý Čech bude čelit pokročilému útoku, loni tato hrozba připadala na jednoho z 25 lidí. Vyplývá to z údajů antivirové firmy Avast. Více zde.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Na Facebooku se objevila falešná zpráva, tak zvaný hoax, která vyvolává dojem, že české hnutí studentů za klima Fridays for Future vítá nemoc Covid-19, protože ohrožuje zejména staré lidi. Podvrh stylizovaný jako printscreen z facebookové stránky Fridays for Future se na Facebooku i na Twitteru šíří nejméně od čtvrtka. Více zde.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Xenofobní nálady v České republice nejvíce podněcuje hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamury, píše ministerstvo vnitra o SPD ve zprávě o extremismu za rok 2019. Deník N má dokument k dispozici. Text, který aktuálně dokončil resort vicepremiéra Jana Hamáčka (ČSSD) a který prošel připomínkovým řízením, bude nyní schvalovat kabinet premiéra Andreje Babiše (ANO). Více zde.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Šíření nenávisti v loňském roce přestalo být doménou tradičních extremistů, doplnily je populistické xenofobní skupiny a dezinformační média. Ve zprávě o projevech extremismu za rok 2019 to uvedlo ministerstvo vnitra. Podle dokumentu, který má ČTK k dispozici, byla tradiční pravicová scéna xenofobními uskupeními zcela zastíněna. Jednoznačně jim dominovalo hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomia Okamury. Podle něj jde o pokračování zneužívání ministerstva vnitra ministrem Janem Hamáčkem (ČSSD) k politickému boji. Více zde.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Nový Edge se již automaticky instaluje do počítačů s Windows 10, ale neobešlo se to bez problémů. V některých případech aktualizace citelně zpomalila počítač. Kromě toho si mohou všichni uživatelé všimnout zvláštního chování, že Edge při prvním spuštění automaticky získá data z ostatních prohlížečů, aniž by mu to uživatel dovolil. Není to však chyba, nýbrž záměr. Více zde.

Projekt E-Bezpečí je vítězným projektem národního kola Evropské ceny prevence kriminality.

pohar

Partneři a spolupracující insitutuce

 

Generální partner projektu E-Bezpečí

logo o2

Další partneři a spolupracující instituce

 logo nadaceo2logo googlelogo msmtlogo mvcrlogo olomouclogo olomouckykrajlogo ostravalogo avastlogo hoaxlogo policielogo proglaslogo rozhlaslogo aukrologo linkabezpecilogo bsologo csoblogo pcentrumlogo microsoft bwlogo czniclogo nukiblogo podanerucelogo google/p>