fbpx
E-Bezpečí na Instagramu
09. 06. 2020

E-Bezpečí můžete sledovat také na Instagramu: https://www.instagram.com/ebezpeci.

Číst dál...

MŠMT a Olomoucký kraj opět podpořili prevenci a intervenci E-Bezpečí, Olomouc dotace anulovala
16. 04. 2020

I v letošním roce jsme získali podporu Olomouckého kraje a MŠMT na realizaci preventivních aktivit pro děti, rodiče a učitele. Děkujeme!

Číst dál...

Aktualizujeme Sexting.cz
02. 03. 2020

Aktualizujeme náš specializovaný web www.sexting.cz.

Číst dál...


Home Uncategorised Noc vědců 2015

Přečteno jinde


1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

mini_nvV pátek 25. 9. 2015 proběhla na Pedagogické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci tradiční popularizační akce Noc vědců, která umožňuje veřejnosti seznámit se s činností jednotlivých univerzitních pracovišť a představit jim vědu jednoduchou a srozumitelnou formou. Návštěvníci akce se mohli jen na pedagogické fakultě na více než 30 stanovištích seznámit s nejrůznějšími oblastmi vědy, otestovat si své znalosti a dovednosti, naplno rozvinout svou kreativitu.

Na našem stanovišti si pak mohli vyzkoušet klasické úkoly, jako je identifikace sexuálního útočníka, rozpoznání falešného profilu, vytvoření bezpečného hesla apod. Kromě toho si v naší technologické sekci mohli vyzkoušet robotickou kouli Sphero 2.0 či brýle pro 3D Oculus Rift DK2.

"Z mého pohledu je právě přímá komunikaci s lidmi nejlepším způsobem, jak popularizovat vědu a výzkum, rovněž je to nejlepší nástroj pro realizaci primární prevence v nejrůznějších oblastech," uvádí Kamil Kopecký, vedoucí projektu E-Bezpečí. Zároveň dodává: "Po dobu Noci vědců nám prošlo stanovištěm několik stovek lidí, kteří si měli možnost vyzkoušet celou řadu aktivit - a to jak pro ty nejmenší, tak pro dospělé. Největší zájem byl samozřejmě o brýle Oculus Rift, které jsme předváděli v podstatě nepřetržitě."

Pavlína Bonková, studentka Pedagogické fakulty UP, komentuje akci takto: "Již po několikáté jsem byla součástí Noci vědců. Myslím si, že je to skvělá příležitost pro malé i větší účastníky naučit se něco nového a přitom se dobře pobavit. Projekt E-Bezpečí nabízí obě tyto možnosti, což mnoho dětí ocení a odchází od nás s úsměvem na tváři. Pro mě, jako budoucího pedagoga, je takováto zkušenost k nezaplacení."

nv2015a

nv2015b

nv2015c

nv2015d

Velice děkujeme všem sponzorům, kteří nám přispěli drobnými dárečky pro dětské účastníky akce, zejména firmám Vodafone, T-Mobile, Google, IBM, Allegro Group, Lince bezpečí, Seznam.cz a Policii ČR. Moc děkujeme, bez vás by to nešlo!

Redakce E-Bezpečí

Výsledky projektu E-Bezpečí (2012-2018)

panel
70000 +
proškolených žáků ZŠ a SŠ
panel
15000 +
proškolených dospělých
panel
3200 +
podpořených obětí kyberkriminality
panel
250 +
vzdělávacích akcí ročně
panel
4500 +
odhalených případů kyberkriminality
panel
120000 +
unikátních návštěvníků webu ročně

Projekt E-Bezpečí je vítězným projektem národního kola Evropské ceny prevence kriminality.

pohar

Partneři a spolupracující insitutuce

 

Generální partner projektu E-Bezpečí

logo o2

Další partneři a spolupracující instituce

 logo nadaceo2logo googlelogo msmtlogo mvcrlogo olomouclogo olomouckykrajlogo ostravalogo avastlogo hoaxlogo policielogo proglaslogo rozhlaslogo aukrologo linkabezpecilogo bsologo csoblogo pcentrumlogo microsoft bwlogo czniclogo nukiblogo podanerucelogo google/p>