fbpx
Nominace E-Bezpečí na Křišťálovou lupu 2021
24. 09. 2021

Projekt E-Bezpečí byl nominován na cenu Křišťálová lupa 2021 v sekci Veřejně prospěšná služba - Cena České televize. Velice si toho vážíme a...

Číst dál...

Nová knížka z dílny E-Bezpečí o online podvodech je tu.
03. 09. 2021

Co je to phishing, romance scam, CEO scam a další druhy online podvodů? Dozvíte se v naší nové knížce. Stahujte zcela zdarma zde.

Číst dál...

Stop Cybercrime
30. 08. 2021

Projekt Stopcybercrime.cz stále nabízí možnost vzdělávání pro různé cílové skupiny ZDARMA. Vyzkoušejte.

Číst dál...


Home Uncategorised Noc vědců 2015

Přečteno jinde


1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

mini_nvV pátek 25. 9. 2015 proběhla na Pedagogické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci tradiční popularizační akce Noc vědců, která umožňuje veřejnosti seznámit se s činností jednotlivých univerzitních pracovišť a představit jim vědu jednoduchou a srozumitelnou formou. Návštěvníci akce se mohli jen na pedagogické fakultě na více než 30 stanovištích seznámit s nejrůznějšími oblastmi vědy, otestovat si své znalosti a dovednosti, naplno rozvinout svou kreativitu.

Na našem stanovišti si pak mohli vyzkoušet klasické úkoly, jako je identifikace sexuálního útočníka, rozpoznání falešného profilu, vytvoření bezpečného hesla apod. Kromě toho si v naší technologické sekci mohli vyzkoušet robotickou kouli Sphero 2.0 či brýle pro 3D Oculus Rift DK2.

"Z mého pohledu je právě přímá komunikaci s lidmi nejlepším způsobem, jak popularizovat vědu a výzkum, rovněž je to nejlepší nástroj pro realizaci primární prevence v nejrůznějších oblastech," uvádí Kamil Kopecký, vedoucí projektu E-Bezpečí. Zároveň dodává: "Po dobu Noci vědců nám prošlo stanovištěm několik stovek lidí, kteří si měli možnost vyzkoušet celou řadu aktivit - a to jak pro ty nejmenší, tak pro dospělé. Největší zájem byl samozřejmě o brýle Oculus Rift, které jsme předváděli v podstatě nepřetržitě."

Pavlína Bonková, studentka Pedagogické fakulty UP, komentuje akci takto: "Již po několikáté jsem byla součástí Noci vědců. Myslím si, že je to skvělá příležitost pro malé i větší účastníky naučit se něco nového a přitom se dobře pobavit. Projekt E-Bezpečí nabízí obě tyto možnosti, což mnoho dětí ocení a odchází od nás s úsměvem na tváři. Pro mě, jako budoucího pedagoga, je takováto zkušenost k nezaplacení."

nv2015a

nv2015b

nv2015c

nv2015d

Velice děkujeme všem sponzorům, kteří nám přispěli drobnými dárečky pro dětské účastníky akce, zejména firmám Vodafone, T-Mobile, Google, IBM, Allegro Group, Lince bezpečí, Seznam.cz a Policii ČR. Moc děkujeme, bez vás by to nešlo!

Redakce E-Bezpečí

Výsledky projektu E-Bezpečí (2012-2018)

panel
90000 +
proškolených žáků ZŠ a SŠ
panel
35000 +
proškolených dospělých
panel
3200 +
podpořených obětí kyberkriminality
panel
250 +
vzdělávacích akcí ročně
panel
4500 +
odhalených případů kyberkriminality
panel
120000 +
unikátních návštěvníků webu ročně

Projekt E-Bezpečí je vítězným projektem národního kola Evropské ceny prevence kriminality.

pohar

Partneři a spolupracující instituce

 

Generální partner projektu E-Bezpečí

logo o2

Další partneři a spolupracující instituce

 logo nadaceo2logo googlelogo msmtlogo mvcrlogo olomouclogo olomouckykrajlogo ostravalogo avastlogo hoaxlogo policielogo proglaslogo rozhlaslogo aukrologo linkabezpecilogo bsologo csoblogo pcentrumlogo microsoft bwlogo czniclogo nukiblogo podanerucelogo googleovachamp_logo.png