Fotokoláže z online světa
20. 09. 2019

Připomeňte si společně s námi fotokoláže, které se staly virálními a oběhly celý svět

Číst dál...

Které sociální sítě používají děti nejčastěji? (infolist)
09. 09. 2019

Letáček na vaši nástěnku ke stažení zde.

Číst dál...

Databáze textů portálu E-Bezpečí
30. 08. 2019

Databáze odborných textů z vybraných kategorií pro případnou citaci rozdělených podle ročníku a čísla (volume, issue) je k dispozici zde.

Číst dál...


banner ebezpeciprojekt

Home Uncategorised Noc vědců 2015

Přečteno jinde


1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

mini_nvV pátek 25. 9. 2015 proběhla na Pedagogické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci tradiční popularizační akce Noc vědců, která umožňuje veřejnosti seznámit se s činností jednotlivých univerzitních pracovišť a představit jim vědu jednoduchou a srozumitelnou formou. Návštěvníci akce se mohli jen na pedagogické fakultě na více než 30 stanovištích seznámit s nejrůznějšími oblastmi vědy, otestovat si své znalosti a dovednosti, naplno rozvinout svou kreativitu.

Na našem stanovišti si pak mohli vyzkoušet klasické úkoly, jako je identifikace sexuálního útočníka, rozpoznání falešného profilu, vytvoření bezpečného hesla apod. Kromě toho si v naší technologické sekci mohli vyzkoušet robotickou kouli Sphero 2.0 či brýle pro 3D Oculus Rift DK2.

"Z mého pohledu je právě přímá komunikaci s lidmi nejlepším způsobem, jak popularizovat vědu a výzkum, rovněž je to nejlepší nástroj pro realizaci primární prevence v nejrůznějších oblastech," uvádí Kamil Kopecký, vedoucí projektu E-Bezpečí. Zároveň dodává: "Po dobu Noci vědců nám prošlo stanovištěm několik stovek lidí, kteří si měli možnost vyzkoušet celou řadu aktivit - a to jak pro ty nejmenší, tak pro dospělé. Největší zájem byl samozřejmě o brýle Oculus Rift, které jsme předváděli v podstatě nepřetržitě."

Pavlína Bonková, studentka Pedagogické fakulty UP, komentuje akci takto: "Již po několikáté jsem byla součástí Noci vědců. Myslím si, že je to skvělá příležitost pro malé i větší účastníky naučit se něco nového a přitom se dobře pobavit. Projekt E-Bezpečí nabízí obě tyto možnosti, což mnoho dětí ocení a odchází od nás s úsměvem na tváři. Pro mě, jako budoucího pedagoga, je takováto zkušenost k nezaplacení."

nv2015a

nv2015b

nv2015c

nv2015d

Velice děkujeme všem sponzorům, kteří nám přispěli drobnými dárečky pro dětské účastníky akce, zejména firmám Vodafone, T-Mobile, Google, IBM, Allegro Group, Lince bezpečí, Seznam.cz a Policii ČR. Moc děkujeme, bez vás by to nešlo!

Redakce E-Bezpečí

Výsledky projektu E-Bezpečí (2012-2018)

panel
50000 +
proškolených žáků ZŠ a SŠ
panel
10000 +
proškolených dospělých
panel
2500 +
podpořených obětí kyberkriminality
panel
200 +
vzdělávacích akcí ročně
panel
4000 +
odhalených případů kyberkriminality
panel
100000 +
unikátních návštěvníků webu ročně

 

Projekt E-Bezpečí je vítězným projektem národního kola Evropské ceny prevence kriminality.

Partneři a spolupracující insitutuce

 

Generální partner projektu E-Bezpečí

logo o2

Další partneři a spolupracující instituce

 logo googlelogo nadaceo2logo msmtlogo mvcrlogo olomouclogo olomouckykrajlogo ostravalogo usembassylogo hoaxlogo policielogo proglaslogo rozhlaslogo aukrologo linkabezpecilogo nuvlogo csoblogo pcentrumlogo microsoft bwlogo esetlogo czniclogo nukiblogo podaneruce