fbpx
Nominace E-Bezpečí na Křišťálovou lupu 2021
24. 09. 2021

Projekt E-Bezpečí byl nominován na cenu Křišťálová lupa 2021 v sekci Veřejně prospěšná služba - Cena České televize. Velice si toho vážíme a...

Číst dál...

Nová knížka z dílny E-Bezpečí o online podvodech je tu.
03. 09. 2021

Co je to phishing, romance scam, CEO scam a další druhy online podvodů? Dozvíte se v naší nové knížce. Stahujte zcela zdarma zde.

Číst dál...

Stop Cybercrime
30. 08. 2021

Projekt Stopcybercrime.cz stále nabízí možnost vzdělávání pro různé cílové skupiny ZDARMA. Vyzkoušejte.

Číst dál...


Home Uncategorised Noc vědců s E-Bezpečím 2016

Přečteno jinde


1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

nv2V pátek 30. 9. 2016 byla veřejnosti zpřístupněna zákulisí vědeckých a výzkumných pracovišť na Pedagogické fakultě v Olomouci během popularizační akce s názvem Noc vědců. Jednalo se již o 4. ročník, kdy návštěvníci akce dostali příležitost v průběhu celého večera seznámit se na více než 30 stanovištích s nejrůznějšími oblastmi vědy a také otestovat si své znalosti a dovednosti. Nechyběl samozřejmě i projekt E-Bezpečí a jeho aktivity.

Na stanovišti Centra prevence rizikové virtuální komunikace PdF UP (E-Bezpečí) bylo možné vyzkoušet si klasické úkoly, jako je identifikace sexuálního útočníka, rozpoznání falešného profilu nebo Facebookový kvíz. Jelikož v posledních letech vzrůstá obliba tzv. „youtuberů“, byla pro děti přichystána nová aktivita, kdy měli poznat tváře z české Youtube scény a povědět nám, proč právě vybrané jedince sledují, či ne a zvážit rizika, které jsou s tímto trendem spojena.

nv2nv3

nv4nv5

O zážitky ani letos nebylo nouze. Kromě výše zmíněných aktivit si v naší technologické sekci mohli návštěvníci vyzkoušet hned několik produktů. Mezi dětmi se těšila oblibě robotická koule Sphero 2.0 či ovladač Leap Motion, který slouží pro ovládání počítače pomocí gest rukou. Návštěvníci měli jedinečnou příležitost seznámit se s chytrými brýlemi Google Glass a samozřejmě ani letos nechyběly brýle pro virtuální realitu Oculus Rift DK2.

Žhavou novinkou byla 3D tiskárna Original Prusa i3 MK2, kterou mohla veřejnost vidět na Pedagogické fakultě UP v praxi úplně poprvé. Během odborného výkladu bylo možné sledovat, jak zařízení pracuje, a hotové výrobky, jako např. píšťalku, si odnést domů.

nv1nv6

Velice nás těší, že zájem o naše aktivity každým rokem stoupá, a to i z řad studentů. Pavla Střílková, studentka Pedagogické fakulty UP, komentuje akci takto: „Jakmile jsem zjistila, že můžu opět spolupracovat na Noci vědců, ani na chvíli jsem nezaváhala. Jsem ráda, že je tolik zvídavých lidí, kteří se ve svém volném čase chtějí něco dozvědět. To potom i já pracuji s větším zápalem. Přijde mi, že každým rokem je o naše stanoviště větší a větší zájem, což je skvělé.

Poděkování patří také našim sponzorům, zejména společnostem O2, Vodafone, T-Mobile, Seznam.cz, Google a Aukro.cz, které Noc vědců 2016 podpořily.

Pro E-Bezpečí, Lukáš Kubala

 

Výsledky projektu E-Bezpečí (2012-2018)

panel
90000 +
proškolených žáků ZŠ a SŠ
panel
35000 +
proškolených dospělých
panel
3200 +
podpořených obětí kyberkriminality
panel
250 +
vzdělávacích akcí ročně
panel
4500 +
odhalených případů kyberkriminality
panel
120000 +
unikátních návštěvníků webu ročně

Projekt E-Bezpečí je vítězným projektem národního kola Evropské ceny prevence kriminality.

pohar

Partneři a spolupracující instituce

 

Generální partner projektu E-Bezpečí

logo o2

Další partneři a spolupracující instituce

 logo nadaceo2logo googlelogo msmtlogo mvcrlogo olomouclogo olomouckykrajlogo ostravalogo avastlogo hoaxlogo policielogo proglaslogo rozhlaslogo aukrologo linkabezpecilogo bsologo csoblogo pcentrumlogo microsoft bwlogo czniclogo nukiblogo podanerucelogo googleovachamp_logo.png