fbpx
Startuje videoseriál Prevíti na síti
16. 11. 2021

E-Bezpečí Univerzity Palackého startuje videoseriál o online podvodech s názvem Prevíti na síti. Více naleznete na našem kanálu na YouTube.

Číst dál...

Aktualizujeme videokurzy
30. 10. 2021

Aktualizujeme naše videokurzy a přidáváme nové kapitoly. Detaily naleznete zde.

Číst dál...

Animovaná videa pro učitele a rodiče na YouTube kanálu
30. 10. 2021

Vyzkoušejte nová animovaná videa pro učitele a rodiče, která jsou zdarma k dispozici na YouTube kanálu...

Číst dál...


Home Uncategorised Ohlédnutí za konferencí Nástrahy a nebezpečí kyberprostoru

Přečteno jinde


1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

mini_konferenceV úterý 6. května v nové aule Pedagogické fakulty Univerzity Palackého uskutečnila mezinárodní konference Nástrahy a nebezpečí kyberprostoru. Konferenci zahájil Kamil Kopecký z projektu E-Bezpečí/ Centra PRVoK a Hana Marešová, proděkanka pro organizaci, rozvoj a celoživotní vzdělávání, která jménem vedení fakulty přivítala více než 130 návštěvníků ze všech krajů ČR a také zahraniční hosty. Moderování konference se poté ujal ujal sociolog Vojtěch Bednář.

 

První konferenční blok zahájil René Szotkowski (E-Bezpečí / Centrum PRVoK), který představil zajímavé aktivity projektu E-Bezpečí a E-Synergie. Zdůraznil rovněž důležitost přímé práce s dětmi a upozornil na stále rostoucí počet případů zpracovávaných online poradnou, kterou E-Bezpečí provozuje. Na Szotkowského navázal tandem policistů z oddělení informační kriminality Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje, Pavla Schweinera a Vlastimila Hrušky, kteří seznámili publikum s aktuálními trendy internetové kriminality z pohledu PČR. První přednáškový blok uzavřel Dominik Jambor ze společnosti Allegro Group ČR, který se věnoval oblasti internetových podvodů v prostředí serveru Aukro.cz.

Konferencni sal

Druhý blok uvedl Martin Kožíšek ze Seznam.cz, který se věnoval právě proběhnuté kampani Seznam.cz Nahá celebrita. Ve svém vystoupení zdůraznil rizika spojená se šířením intimních materiálů českým a zahraničním bulvárem. Na Kožíška navázal Pavel Tulej z Policejního prezídia, který se  věnoval velmi zajímavé kazuistice zaměřené na informační kriminalitu. Upozornil jak na tzv. sexting, tak i na různé formy podvodné inzerce a další formy internetových podvodů. Druhý blok pak uzavřel Petr Porubský z Linky bezpečí, který posluchačům představil aktivity Linky bezpečí a zajímavé kampaně, které LB realizuje.

Závěrečný blok zahájil Denis Gibadulin z Google, který se věnoval bezpečnostním nástrojům provozovaným firmou Google a dotkl se také oblasti strategických oblastí vzdělávací a preventivní politiky této významné firmy. Následovala přednáška Vojtěcha Bednáře (Firemní sociolog), který seznámil posluchače s bezpečnostními riziky mobilních zařízení. Na něj navázal Lukáš Látal z ostravského občanského sdružení Nebuď oběť, který se věnoval projektům zaměřeným na oblast bezpečnějšího užívání internetu. Látal rovněž představil posluchačům ukázkovou edukační aktivitu spojenou s tragickým případem kyberšikany Amandy Toddové.  Poslední přednáška patřila zahraničnímu hostu Lukaszi Tomczykovi z Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa, Oświęcim, který seznámil publikum s aktuálními daty ze svého výzkumu zaměřenému na oblast rizikového používání internetu.

Konference poskytla prostor pro výměnu znalostí a dovedností mezi vysokými, středními a základními školami, zástupci policie a zástupci komerčních firem a upozornila na nutnost věnovat i nadále pozornost tématům využívání ale také zneužívání internetových služeb.

Další detaily a prezentace jednotlivých řečníků jsou k dispozici na internetových stránkách http://konference.e-bezpeci.cz.

Konference Nástrahy a nebezpečí internetu byla jedním z dílčích výstupů projektu E-Synergie - vědeckovýzkumná síť pro rizika elektronické komunikace (CZ 1.07/2.4.00/17.0062).

Redakce E-Bezpečí

Výsledky projektu E-Bezpečí (2012-2021)

panel
90000 +
proškolených žáků ZŠ a SŠ
panel
35000 +
proškolených dospělých
panel
3200 +
podpořených obětí kyberkriminality
panel
250 +
vzdělávacích akcí ročně
panel
4500 +
odhalených případů kyberkriminality
panel
120000 +
unikátních návštěvníků webu ročně

Projekt E-Bezpečí je vítězným projektem národního kola Evropské ceny prevence kriminality.

pohar

Partneři a spolupracující instituce

 

Generální partner projektu E-Bezpečí

logo o2

Další partneři a spolupracující instituce

 logo nadaceo2logo googlelogo msmtlogo mvcrlogo olomouclogo olomouckykrajlogo ostravalogo avastlogo hoaxlogo policielogo proglaslogo rozhlaslogo aukrologo linkabezpecilogo bsologo csoblogo pcentrumlogo microsoft bwlogo czniclogo nukiblogo podanerucelogo googleovachamp_logo.png