fbpx
Nové plakáty na školní nástěnky od E-Bezpečí
22. 04. 2024

Vyzkoušejte naše nové letáčky pro školní nástěnky: Základní pravidla kybernetické bezpečnosti a Jak používat umělou inteligenci eticky.

Číst dál...

Online videokurz AI začínají využívat policisté
09. 04. 2024

Online videokurz E-Bezpečí začínají využívat policisté, k seznámení s umělou inteligencí je vynikající, odpadá nutnost scházet se prezenčně... děkujeme za...

Číst dál...

Objednávky
05. 04. 2024

Vzdělávací akce pro vaši školu - žáky, učitele, rodiče - můžete objednávat prostřednictvím e-mailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty....

Číst dál...


Home Uncategorised E-Bezpečí na Veletrhu vědy a výzkumu UP 2014

Přečteno jinde


Přihlásit odběr novinek


mini_veletrhPřesně po roce tým projektu E-Bezpečí ve spolupráci se studenty Pedagogické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci prezentoval dětem i dospělým návštěvníkům Veletrhu vědy a výzkumu UP témata spojená rizikovým chováním dětí a dospělých v prostředí internetu. 

 

Veletrh vědy a výzkumu UP je největší popularizační akcí vědy a výzkumu na Moravě. Jeho cílem je představit dětem a dospělým zábavnou a poučnou formou výsledky vědy a výzkumu. Návštěvníci si mohli přímo na veletržních místech na Přírodovědecké fakultě UP a v areálu Korunní pevnůstky Olomouc vše vyzkoušet, ošahat, otestovat a prožít. Projekt E-Bezpečí na této skvělé popularizační akci samozřejmě nemohl chybět. 


veletrh_up_beznefoto

První veletržní den patřil zejména žákům regionálních základních škol, kterých dorazilo na akci několik tisíc. Ti si mohli ve stánku E-Bezpečí vyzkoušet např. rozpoznávání falešných profilů, identifikaci internetových abuzérů v prostředí internetu, rozpoznávání skutečných a modifikovaných fotografií a videí na internetu apod. Seznámeni byli rovněž s různými formami kyberšikany, sextingem, dospělí pak ocenili důležité informace o stalkingu a nebezpečném vydírání.


Druhý den patřil převážně dospělým - rodičům, kterých na akci rovněž dorazilo velké množství. Ti se zajímali zejména o témata spojená s využíváním a zneužíváním Facebooku, který jejich děti začínají v některých případech využívat i v 10 letech věku. 


V průběhu obou dnů rovněž do stánku E-Bezpečí dorazil policejní vyšetřovatel kpt. Vlastimil Hruška z oddělení informační kriminality Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje, se kterým náš tým aktivně spolupracuje. Ten představil dětem a dospělým případy kybernetické kriminality, na kterých se podílel, upozornil také na problémy spojené s vydíráním dětí, studentů a dospělých na internetu. Řeč byla rovněž o internetových podvodech, na které se ve své praxi zaměřuje nejvíce.

veletrh2014_hruska

(Kopecký (E-Bezpečí) a Hruška (PČR) diskutují s dětmi o rizikovém chování na internetu)

Návštěvníci stánku E-Bezpečí rovněž získali DVD Jít či nejít, které jsme prezentovali na veletrhu již v loňském roce a o které je v prostředí škol velký zájem. Stejně tak získali naše DVD Dítě v ohrožení zaměřené na vybrané rizikové jevy a jejich řešení, na které lze narazit uvnitř školského zařízení.

Rovněž jsme prezentovali aktivity partnerských firem Google a Seznam.cz, se kterými aktivně náš tým spolupracuje. Řeč byla zejména o preventivně zaměřených projektech Webrangers (Google) a Seznam se bezpečně! (Seznam.cz).

Na závěr foto celého týmu, který se na dvoudenním provozování naší základny podílel. Moc všem za podporu děkujeme.

veletrh2014_tym

(Zleva horní řada: René Szotkowski, Pavla Střílková, Kamil Kopecký, Monika Klechová, Vojta Pavlík, Anežka Jakubcová.
Zleva spodní řada: Veronika Ševelová, Pavlína Bonková, Miriam Kludková, Zuzka Zdražilová, Iveta Komárková)

Veletrh je za námi a už se těšíme na další ročník.


Za E-Bezpečí
Kamil Kopecký

 


 

Výsledky projektu E-Bezpečí (2012-2022)

panel
160000 +
proškolených žáků ZŠ a SŠ
panel
45000 +
proškolených dospělých
panel
7000 +
podpořených obětí kyberkriminality
panel
250 +
vzdělávacích akcí ročně
panel
5500 +
odhalených případů kyberkriminality
panel
160000 +
unikátních návštěvníků webu ročně

Ocenění projektu E-Bezpečí

pohar
KYBER Cena 2023
(1. místo)
pohar
Nejlepší projekt prevence kriminality na místní úrovni 2023
(1. místo)
pohar
Evropská cena prevence kriminality 2015
(1. místo)

Partneři a spolupracující instituce

 

Generální partner projektu E-Bezpečí

logo o2

Další partneři a spolupracující instituce

 logo nadaceo2logo googlelogo msmtlogo mvcrlogo olomouclogo olomouckykrajlogo ostravalogo hoaxlogo policielogo rozhlaslogo linkabezpecilogo microsoft bwlogo czniclogo nukiblogo podanerucelogo googleovachamp_logo.png

 

We use cookies

Na naší webové stránce používáme cookies. Některé z nich jsou nutné pro běh stránky, zatímco jiné nám pomáhají vylepšit vlastnosti stránky na základě uživatelských zkušeností (tracking cookies). Sami můžete rozhodnout, zda cookies povolíte. Mějte prosím na paměti, že při odmítnutí, nemusí být stránka zcela funkční.