fbpx
Startuje videoseriál Prevíti na síti
16. 11. 2021

E-Bezpečí Univerzity Palackého startuje videoseriál o online podvodech s názvem Prevíti na síti. Více naleznete na našem kanálu na YouTube.

Číst dál...

Aktualizujeme videokurzy
30. 10. 2021

Aktualizujeme naše videokurzy a přidáváme nové kapitoly. Detaily naleznete zde.

Číst dál...

Animovaná videa pro učitele a rodiče na YouTube kanálu
30. 10. 2021

Vyzkoušejte nová animovaná videa pro učitele a rodiče, která jsou zdarma k dispozici na YouTube kanálu...

Číst dál...


Home Uncategorised E-Bezpečí na Veletrhu vědy a výzkumu UP 2014

Přečteno jinde


1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

mini_veletrhPřesně po roce tým projektu E-Bezpečí ve spolupráci se studenty Pedagogické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci prezentoval dětem i dospělým návštěvníkům Veletrhu vědy a výzkumu UP témata spojená rizikovým chováním dětí a dospělých v prostředí internetu. 

 

Veletrh vědy a výzkumu UP je největší popularizační akcí vědy a výzkumu na Moravě. Jeho cílem je představit dětem a dospělým zábavnou a poučnou formou výsledky vědy a výzkumu. Návštěvníci si mohli přímo na veletržních místech na Přírodovědecké fakultě UP a v areálu Korunní pevnůstky Olomouc vše vyzkoušet, ošahat, otestovat a prožít. Projekt E-Bezpečí na této skvělé popularizační akci samozřejmě nemohl chybět. 


veletrh_up_beznefoto

První veletržní den patřil zejména žákům regionálních základních škol, kterých dorazilo na akci několik tisíc. Ti si mohli ve stánku E-Bezpečí vyzkoušet např. rozpoznávání falešných profilů, identifikaci internetových abuzérů v prostředí internetu, rozpoznávání skutečných a modifikovaných fotografií a videí na internetu apod. Seznámeni byli rovněž s různými formami kyberšikany, sextingem, dospělí pak ocenili důležité informace o stalkingu a nebezpečném vydírání.


Druhý den patřil převážně dospělým - rodičům, kterých na akci rovněž dorazilo velké množství. Ti se zajímali zejména o témata spojená s využíváním a zneužíváním Facebooku, který jejich děti začínají v některých případech využívat i v 10 letech věku. 


V průběhu obou dnů rovněž do stánku E-Bezpečí dorazil policejní vyšetřovatel kpt. Vlastimil Hruška z oddělení informační kriminality Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje, se kterým náš tým aktivně spolupracuje. Ten představil dětem a dospělým případy kybernetické kriminality, na kterých se podílel, upozornil také na problémy spojené s vydíráním dětí, studentů a dospělých na internetu. Řeč byla rovněž o internetových podvodech, na které se ve své praxi zaměřuje nejvíce.

veletrh2014_hruska

(Kopecký (E-Bezpečí) a Hruška (PČR) diskutují s dětmi o rizikovém chování na internetu)

Návštěvníci stánku E-Bezpečí rovněž získali DVD Jít či nejít, které jsme prezentovali na veletrhu již v loňském roce a o které je v prostředí škol velký zájem. Stejně tak získali naše DVD Dítě v ohrožení zaměřené na vybrané rizikové jevy a jejich řešení, na které lze narazit uvnitř školského zařízení.

Rovněž jsme prezentovali aktivity partnerských firem Google a Seznam.cz, se kterými aktivně náš tým spolupracuje. Řeč byla zejména o preventivně zaměřených projektech Webrangers (Google) a Seznam se bezpečně! (Seznam.cz).

Na závěr foto celého týmu, který se na dvoudenním provozování naší základny podílel. Moc všem za podporu děkujeme.

veletrh2014_tym

(Zleva horní řada: René Szotkowski, Pavla Střílková, Kamil Kopecký, Monika Klechová, Vojta Pavlík, Anežka Jakubcová.
Zleva spodní řada: Veronika Ševelová, Pavlína Bonková, Miriam Kludková, Zuzka Zdražilová, Iveta Komárková)

Veletrh je za námi a už se těšíme na další ročník.


Za E-Bezpečí
Kamil Kopecký

Výsledky projektu E-Bezpečí (2012-2021)

panel
90000 +
proškolených žáků ZŠ a SŠ
panel
35000 +
proškolených dospělých
panel
3200 +
podpořených obětí kyberkriminality
panel
250 +
vzdělávacích akcí ročně
panel
4500 +
odhalených případů kyberkriminality
panel
120000 +
unikátních návštěvníků webu ročně

Projekt E-Bezpečí je vítězným projektem národního kola Evropské ceny prevence kriminality.

pohar

Partneři a spolupracující instituce

 

Generální partner projektu E-Bezpečí

logo o2

Další partneři a spolupracující instituce

 logo nadaceo2logo googlelogo msmtlogo mvcrlogo olomouclogo olomouckykrajlogo ostravalogo avastlogo hoaxlogo policielogo proglaslogo rozhlaslogo aukrologo linkabezpecilogo bsologo csoblogo pcentrumlogo microsoft bwlogo czniclogo nukiblogo podanerucelogo googleovachamp_logo.png