fbpx
Startuje videoseriál Prevíti na síti
16. 11. 2021

E-Bezpečí Univerzity Palackého startuje videoseriál o online podvodech s názvem Prevíti na síti. Více naleznete na našem kanálu na YouTube.

Číst dál...

Aktualizujeme videokurzy
30. 10. 2021

Aktualizujeme naše videokurzy a přidáváme nové kapitoly. Detaily naleznete zde.

Číst dál...

Animovaná videa pro učitele a rodiče na YouTube kanálu
30. 10. 2021

Vyzkoušejte nová animovaná videa pro učitele a rodiče, která jsou zdarma k dispozici na YouTube kanálu...

Číst dál...


Home Uncategorised Noc vědců s E-Bezpečím

Přečteno jinde


1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

mini_nocV pátek 26. září 2014 se na desítkách míst v celé ČR otevřou brány univerzitních pracovišť, aby vás přivítaly do svých útrob a daly vám ochutnat z celé řady populárně-vzdělávacích přednášek, workshopů, experimentů, zábavných show a dalších aktivit.

Chcete prožít noc vědců s E-Bezpečím? Zavítejte na Pedagogickou fakultu Univerzity Palackého v Olomouci a ponořte se s námi do tajuplných zákoutí internetu. Připravili jsme si pro vás prezentaci rizik spojených s využíváním internetu ((kyberšikana, kybergrooming, sexting, rizika sociálních sítí, kyberstalking), povídat si budeme také o aktuálních případech zneužití ICT doma i v zahraničí. Předvedeme si simulovaný útok pomocí falešné webkamery, vyzkoušíme si rozpoznat sexuálního útočníka, odhalit skutečnou a podvrženou fotografii, těšit se také můžete na besedu se zástupci Policie ČR.

noc_vedcu_pdf

Kromě toho budou v prostoru Pedagogické fakulty UP probíhat další zajímavé aktivity. S katedrou technické výchovy si můžete vyzkoušet své znalosti technického nářadí, postavit robota z lega, vyrobit zajímavé předměty z dřevěných hoblin či z odpadu, prohlédnete si také funkční model parního stroje a spalovacího motoru, zhlédnout budete moci včelařskou expozici. A to není zdaleka všechno, co na vás v prostorách pedagogické fakulty čeká.

Noc vědců v Olomouci samozřejmě probíhá i na dalších fakultách, bližší informace najdete na www.pevnostpoznani.cz/noc-vedcu.

Fakulta bude pro návštěvníky otevřena od 18:00 do 0:00. Přijďte se podívat! Naše adresa: Pedagogická fakulta Univerzity Palackého v Olomouci, Žižkovo náměstí 5, Olomouc.

 

Akci sponzorsky podpořili:
Seznam.cz, Google.cz, Sdružení Linka bezpečí, Allegro Group CZ, Vodafone CZ a Policie ČR.

Výsledky projektu E-Bezpečí (2012-2021)

panel
90000 +
proškolených žáků ZŠ a SŠ
panel
35000 +
proškolených dospělých
panel
3200 +
podpořených obětí kyberkriminality
panel
250 +
vzdělávacích akcí ročně
panel
4500 +
odhalených případů kyberkriminality
panel
120000 +
unikátních návštěvníků webu ročně

Projekt E-Bezpečí je vítězným projektem národního kola Evropské ceny prevence kriminality.

pohar

Partneři a spolupracující instituce

 

Generální partner projektu E-Bezpečí

logo o2

Další partneři a spolupracující instituce

 logo nadaceo2logo googlelogo msmtlogo mvcrlogo olomouclogo olomouckykrajlogo ostravalogo avastlogo hoaxlogo policielogo proglaslogo rozhlaslogo aukrologo linkabezpecilogo bsologo csoblogo pcentrumlogo microsoft bwlogo czniclogo nukiblogo podanerucelogo googleovachamp_logo.png