Home Články Vraždy a porno na Whatsappu: Děti jsou přidávány do chatovacích skupin se závadným obsahem. Jak je chránit?

Podpořte nás

Podpořte naše aktivity a pomozte dětem a dospělým v nouzi. Již 15 let pomáháme dětem a dospělým řešit jejich problémy na internetu. Zapojte se i vy! Každá pomoc se počítá! Stačí kliknout na tlačítko DONATE.

Remove


Přidej se, ať je nás tu co nejvíc! láká název skupiny na chatovací aplikaci WhatsApp uživatele. Nejčastěji děti pak do skupiny vstoupí a pozvou další své kamarády a spolužáky. Konverzace je naprosto nevinná, milá, plná gifů zvířátek či vzdělávacích videí. A pak přijde první pornografická fotka, rasistická zpráva nebo přání, aby všichni dostali rakovinu. Skupiny na WhatsAppu s podobným zývadným obsahem mezi mladistvými jsou opět v oběhu. Problémem jsou ale minimálně už posledních pět let. Více zde.

Ocenění projektu E-Bezpečí

pohar
KYBER Cena 2023
(1. místo)
pohar
Nejlepší projekt prevence kriminality na místní úrovni 2023
(1. místo)
pohar
Evropská cena prevence kriminality 2015
(1. místo)

Partneři a spolupracující instituce

 

Generální partner projektu E-Bezpečí

logo o2

Další partneři a spolupracující instituce

 logo nadaceo2logo googlelogo msmtlogo mvcrlogo olomouclogo olomouckykrajlogo ostravalogo hoaxlogo policielogo rozhlaslogo linkabezpecilogo microsoft bwlogo czniclogo nukiblogo podanerucelogo googleovachamp_logo.png logo eset

 

E-BEZPEČÍ: AI CHATBOT
xAhoj, jsem chatovací robot projektu E-Bezpečí a mohu ti pomoci zodpovědět základní otázky a vyřešit tvé problémy. Zvol si z nabídky, nebo svůj dotaz napiš přímo do chatu.