fbpx
MŠMT a Olomoucký kraj opět podpořili prevenci a intervenci E-Bezpečí, Olomouc dotace anulovala
16. 04. 2020

I v letošním roce jsme získali podporu Olomouckého kraje a MŠMT na realizaci preventivních aktivit pro děti, rodiče a učitele. Děkujeme!

Číst dál...

Aktualizujeme Sexting.cz
02. 03. 2020

Aktualizujeme náš specializovaný web www.sexting.cz.

Číst dál...

Metodika k filmu V síti: Za školou
27. 02. 2020

Jak jsme avizovali, pro film V síti: Za školou vznikla samostatná metodika, kterou můžete ode dneška společně s dalšími materiály stahovat zde.

Číst dál...


Home Rodiče, učitelé, žáci Rodiče, učitelé, žáci Kdo by měl vést děti k bezpečnému užívání informačních a komunikačních technologií?

Přečteno jinde


1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.50 (5 Votes)
uitel.jpgSeznámit děti s riziky elektronické komunikace je především úkolem rodičů. Jsou to právě rodiče, kteří dětem mobilní telefony nebo internet umožňují používat, proto je logické, že by jejich chování s těmito nástroji měli také usměrňovat.
Dalším velmi důležitým faktorem je pak škola. I zde se děti v rámci výuky či různých kroužků setkávají s internetem, tudíž i tady je poučení na místě. Problémem je, že ve škole většinou používají počítač k vázaným aktivitám (např. pracují ve výukových programech, vyhledávají na internetu konkrétní informace zadané učitelem apod.), nemohou tedy dělat, co je napadne. A tím je také dán směr poučení, jež se jim ve škole dostává. Často jde tedy spíš o zakázání některých aktivit či vyloučení stránek s nevhodným obsahem. V rámci výuky jsou žáci sice obecně seznámeni s některými riziky plynoucími z používání ICT, avšak tomuto tématu je věnován jen malý prostor na to, jak je obsáhlé. Kromě toho je téma nebezpečných komunikačních praktik velmi okrajové. Navíc je problematika bezpečného používání internetu zařazena obvykle až na 2. stupeň ZŠ, což je relativně pozdě.
Nespoléhejte tedy na to, že děti patřičné informace získají ve škole!

Výsledky projektu E-Bezpečí (2012-2018)

panel
70000 +
proškolených žáků ZŠ a SŠ
panel
15000 +
proškolených dospělých
panel
3200 +
podpořených obětí kyberkriminality
panel
250 +
vzdělávacích akcí ročně
panel
4500 +
odhalených případů kyberkriminality
panel
120000 +
unikátních návštěvníků webu ročně

Projekt E-Bezpečí je vítězným projektem národního kola Evropské ceny prevence kriminality.

pohar

Partneři a spolupracující insitutuce

 

Generální partner projektu E-Bezpečí

logo o2

Další partneři a spolupracující instituce

 logo nadaceo2logo googlelogo msmtlogo mvcrlogo olomouclogo olomouckykrajlogo ostravalogo avastlogo hoaxlogo policielogo proglaslogo rozhlaslogo aukrologo linkabezpecilogo bsologo csoblogo pcentrumlogo microsoft bwlogo czniclogo nukiblogo podanerucelogo google/p>