fbpx

Home Tiskové zprávy Dítě v ohrožení / první pomoc pro pedagogy a vychovatele

Remove

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.50 (5 Votes)

mini_ditevOd dnešního dne je učitelům k dispozici nová pomůcka, která nabízí praktické rady, doporučení a návody, jak řešit závažné situace v životě dítěte. Na interaktivním CD-ROMu (který je k dispozici rovněž v online podobě) jsou prostřednictvím simulovaných případů k dispozici konkrétní postupy pro včasné posouzení varovných signálů a zajištění odpovídajícího způsobu řešení. Navrhované způsoby řešení reagují na situace s výskytem kyberšikany, týrání, zneužívání, zanedbávání, drog, alkoholu, šikany, záškoláctví, krádeží, domácího násilí, agrese, úmrtí v rodině, soudně upravených poměrů k dítěti apod.

 

dite_v_ohrozeni

"Cílem CD-ROMu (online interaktivní pomůcky) je posílit kompetence pedagogů při jejich jednání s ohroženými dětmi, včas rozpoznat nežádoucí příznaky, umět reagovat a současně tyto neočekávané situace v prostředí školy nebo školského zařízení umět prakticky řešit," uvádí spoluautor CD-ROMu Michal Poláček, manažer kriminality Krajského úřadu Olomouckého kraje.

Na projektu, jehož hlavním řešitelem je Centrum prevence rizikové virtuální komunikace Pedagogické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci, se podílela řada odborníků z oblasti sociálně-právní ochrany dětí, psychologové, výchovní poradci a školní metodici, na realizaci se také podílela firma Seznam.cz.

"CD-ROM Dítě v ohrožení je k dispozici v online podobě na http://esynergie.upol.cz/ditevohrozeni/, rovněž jej budeme distribuovat na CD nosičích přímo do škol," doplňuje Kamil Kopecký z Centra PRVoK.

CD-ROM Dítě v ohrožení / první pomoc pro pedagogy a vychovatele, bylo vydáno v rámci projektu „E-SYNERGIE – vědeckovýzkumná síť pro rizika elektronické komunikace“(CZ1.07/2.4.00/17.0062), který byl spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky. Více o projektu naleznete na internetových stránkách www.esynergie.cz a www.e-bezpeci.cz.

Projekt E-Bezpečí je vítězným projektem národního kola Evropské ceny prevence kriminality.

pohar

Partneři a spolupracující instituce

 

Generální partner projektu E-Bezpečí

logo o2

Další partneři a spolupracující instituce

 logo nadaceo2logo googlelogo msmtlogo mvcrlogo olomouclogo olomouckykrajlogo ostravalogo avastlogo hoaxlogo policielogo proglaslogo rozhlaslogo aukrologo linkabezpecilogo bsologo csoblogo pcentrumlogo microsoft bwlogo czniclogo nukiblogo podanerucelogo googleovachamp_logo.png