fbpx

Home Tiskové zprávy Sociální sítě a jejich rizika v kontextu doby

Remove

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.50 (5 Votes)

mini_socialnisiteajejichrizikaVe dnech 25. a 26. listopadu 2013 proběhla na půdě Pedagogické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci studentská vědecká konference projektu E-Synergie s názvem Sociální sítě a jejich rizika v kontextu doby.

Celá akce byla zaštítěna Centrem prevence rizikové virtuální komunikace (Centrum PRVoK PdF UP) a zúčastnilo se jí na několik desítek studentů Pedagogické fakulty, jež spolu s vystupujícími odborníky a realizátory konference komplexně nahlíželi na problematiku sociálních sítí a diskutovali o ní v kontextu naší doby.

tomczyk1

Vzhledem k obsáhlosti a globální povaze zvoleného tématu byli mezi přednášejícími i znalci ze zahraničí, a to konkrétně z Polské republiky. Z Uniwersytetu Rzeszowskiego, Instytutu Techniki přijali pozvání na konferenci prorektor pro studenty a vzdělávání dr hab. Wojciech Walat, prof. UR a proděkan pro studenty a vzdělávání dr Waldemar Lib. A z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. rotmistrza Witolda Pileckiego w Oświęcimiu, Instytutu Pedagogiki zavítal do Olomouce ředitel institutu dr Artur Fabiś a pracovník institutu mgr inż. Łukasz Tomczyk. Všichni čtyři seznámili posluchače s vlastními výzkumy a debatovali se studenty o svých zkušenostech s řešením nebezpečných komunikačních praktik realizovaných v prostředí internetu a mobilních telefonů, především pak sociálních sítí. Na závěr pak také nabídli možnost spolupráce na poli vědecko-výzkumných aktivit a příležitost absolvovat pobyt na jejich pracovišti v rámci programu Erasmus.

resov

Konference tak byla jedinečnou příležitostí k vzájemné výměně aktuálních poznatků z oblasti rizikových jevů spjatých s informačními a komunikačními technologiemi, čímž přispěla nejen k popularizaci vědy a výzkumu v dané oblasti, ale i ke konstruktivní diskuzi mezi studenty a akademickými pracovníky.

Konference Sociální sítě a jejich rizika v kontextu doby byla jedním z dílčích výstupů projektu E-Synergie - vědeckovýzkumná síť pro rizika elektronické komunikace (CZ 1.07/2.4.00/17.0062).

Projekt E-Bezpečí je vítězným projektem národního kola Evropské ceny prevence kriminality.

pohar

Partneři a spolupracující instituce

 

Generální partner projektu E-Bezpečí

logo o2

Další partneři a spolupracující instituce

 logo nadaceo2logo googlelogo msmtlogo mvcrlogo olomouclogo olomouckykrajlogo ostravalogo avastlogo hoaxlogo policielogo proglaslogo rozhlaslogo aukrologo linkabezpecilogo bsologo csoblogo pcentrumlogo microsoft bwlogo czniclogo nukiblogo podanerucelogo googleovachamp_logo.png