fbpx
Online videokurz AI začínají využívat policisté
09. 04. 2024

Online videokurz E-Bezpečí začínají využívat policisté, k seznámení s umělou inteligencí je vynikající, odpadá nutnost scházet se prezenčně... děkujeme za...

Číst dál...

Objednávky
05. 04. 2024

Vzdělávací akce pro vaši školu - žáky, učitele, rodiče - můžete objednávat prostřednictvím e-mailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty....

Číst dál...

E-Bezpečí bylo oficiálně podpořeno Nadací ČEZ
05. 04. 2024

E-Bezpečí bylo oficiálně podpořeno Nadací ČEZ, děkujeme, vážíme si toho!

Číst dál...


Home O projektu O projektu Projekt E-Bezpečí bilancuje rok 2012

Přečteno jinde


Podpořte nás

Podpořte naše aktivity a pomozte dětem a dospělým v nouzi. Již 15 let pomáháme dětem a dospělým řešit jejich problémy na internetu. Zapojte se i vy! Každá pomoc se počítá! Stačí kliknout na tlačítko DONATE.

Přihlásit odběr novinek


eb_bilancujeVážení příznivci projektu E-Bezpečí, počátkem roku vždy bilancuji aktivity roku předcházejícího. Proto bych vás (stejně jako v loňském roce) alespoň ve stručnosti seznámil s tím, co náš tým v roce 2012 zrealizoval, na čem se podílel, do čeho se zapojil a čeho dosáhl.

 

Na úvod několik čísel. V průběhu roku 2012 zrealizoval tým projektu E-Bezpečí celkem 112 vzdělávacích akcí pro nejrůznější cílové skupiny: 96 preventivních akcí pro žáky základních a středních škol, 3 akce pro rodiče, 2 akce pro policisty a 11 akcí pro další pedagogické pracovníky. Výcvikem prošlo 4039 žáků, 130 rodičů, 278 učitelů a dalších pedagogických pracovníků a 55 policistů (kriminalistů a pracovníků OSPOD), 30 studentů Pedagogické fakulty MU v Brně a 250 studentů Pedagogické fakulty UP v Olomouci.

Stejně jako v roce 2011 jsme i v roce 2012 zrealizovali rozsáhlý výzkum zaměřený na rizika internetové komunikace českých dětí. Do něj se zapojilo opět více než 10 000 dětí ze všech regionů ČR. S detailními výsledky vás budeme v následujících měsících postupně seznamovat prostřednictvím našeho portálu, souhrnné výsledky pak získáte v monografii, vydané knižně (v tištěné podobě i elektronicky).

Online poradna projektu E-Bezpečí v roce 2012 řešila 162 případů zneužití internetu a mobilních telefonů, cca 20 procent případů spadalo do oblasti trestního práva a bylo předáno Policii ČR. Ve srovnání s předcházejícím rokem došlo k nárůstu počtu případů o 25 procent.

bilance_dropbox

Důležitým krokem ve vývoji projektu E-Bezpečí bylo propojení našich aktivit s aktivitami projektu Seznam se bezpečně!, který realizuje firma Seznam, a.s. V rámci společných aktivit jsme zrealizovali prozatím 5 společných akcí s projekcí filmu Seznam se bezpečně 2, v tomto roce budou aktivity dále pokračovat.

Výsledky projektu E-Bezpečí a projektu E-Synergie jsme propagovali na 14 odborných konferencích v ČR a také odborné konferenci 3rd International Conference of Education & Educational Psychology v Istanbulu v Turecku.

V průběhu roku jsme publikovali více než 40 vlastních odborných textů zaměřených na rizikové chování v kyberprostoru. Také jsme zorganizovali odbornou konferenci Rizika internetové komunikace, které se zúčastnilo více než 150 účastníků.

V roce 2012 náš tým vytvořil 2 aplikace pro mobilní telefony Apple IPhone a tablety Apple IPAD, které zpřístupňují obsah portálu E-Bezpečí jejich uživatelům a zároveň umožňují snadno a rychle hlásit případy zneužití ICT do naší specializované poradny. Aplikace jsou zdarma dostupné v ITunes AppStore.

Na závěr tohoto stručného souhrnu mi dovolte, abych poděkoval všem, kteří nám s realizací projektu E-Bezpečí celý loňský rok pomáhali.

Děkuji všem členům týmu E-Bezpečí, kteří celý loňský rok pracovali na plné obrátky, najezdili stovky kilometrů po celé republice a působili v terénu, pracovali v poradně, zpracovávali výzkumná data, blokovali závadný obsah, zpracovávali odborné posudky pro policii, participovali na grantových projektech. Poděkování patří jmenovitě Veronice, Renému, Pavle, Honzovi a Mirce, stejně jako dalším lektorům, děkuji rovněž dr. Novákové a dr. Bednářovi, kteří pracovali v naší online poradně, samozřejmě Martinu Kožíškovi ze Seznamu a Přemku Filipovi z Vodafone, kteří nás podporovali a pomáhali nám, manažerům prevence kriminality Ostravy a Olomouce (dr. Fritscherová, Mgr. Zmija apod.), Mirku Vaňurovi z České televize (za skvělou besedu pro studenty), Vaškovi Píseckému, Pavlu Schweinerovi a dalším obětavým policistům, Michalu Poláčkovi a OSPOĎákům a dalším a dalším, kterým jsem pravděpodobně zapomněl poděkovat.

Děkuji všem donátorům, zejména MŠMT, Statutárním městům Ostrava a Olomouc, Seznamu, a.s., Vodafone Czech Republic, a.s., Policii ČR, MVČR a dalším, na které jsem snad v tomto textu zapomněl.

Díky moc, i v tomto roce se těším na spolupráci, která bude zcela jistě smysluplná a plodná, užitečná jak pro děti, tak pro dospělé.

dr. Kamil Kopecký
vedoucí týmu E-Bezpečí / E-Synergie
Univerzita Palackého v Olomouci

 


 

Výsledky projektu E-Bezpečí (2012-2022)

panel
160000 +
proškolených žáků ZŠ a SŠ
panel
45000 +
proškolených dospělých
panel
7000 +
podpořených obětí kyberkriminality
panel
250 +
vzdělávacích akcí ročně
panel
5500 +
odhalených případů kyberkriminality
panel
160000 +
unikátních návštěvníků webu ročně

Ocenění projektu E-Bezpečí

pohar
KYBER Cena 2023
(1. místo)
pohar
Nejlepší projekt prevence kriminality na místní úrovni 2023
(1. místo)
pohar
Evropská cena prevence kriminality 2015
(1. místo)

Partneři a spolupracující instituce

 

Generální partner projektu E-Bezpečí

logo o2

Další partneři a spolupracující instituce

 logo nadaceo2logo googlelogo msmtlogo mvcrlogo olomouclogo olomouckykrajlogo ostravalogo hoaxlogo policielogo rozhlaslogo linkabezpecilogo microsoft bwlogo czniclogo nukiblogo podanerucelogo googleovachamp_logo.png

 

We use cookies

Na naší webové stránce používáme cookies. Některé z nich jsou nutné pro běh stránky, zatímco jiné nám pomáhají vylepšit vlastnosti stránky na základě uživatelských zkušeností (tracking cookies). Sami můžete rozhodnout, zda cookies povolíte. Mějte prosím na paměti, že při odmítnutí, nemusí být stránka zcela funkční.