fbpx

Home Přečteno jinde Patron bezpečného netu vydal brožurku pro rodiče

Remove

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Příručku nazvanou Patron bezpečného netu vydal pro rodiče Olomoucký kraj informovala náměstkyně hejtmana Yvona Kubjátová s tím, že cílem je zvýšit bezpečí dětí u domácích počítačů.

 

„Děvčata a chlapci jsou u počítačů ohroženi především pedofily a kyberšikanou,“ řekla náměstkyně. Příručka kromě jiného radí, jak po technické stránce zabezpečit počítač a kde hledat další informace a pomoc. Kraj vydal celkem 20 tisíc příruček a pěti tisíc tematických samolepek. Příručka se má distribuovat prostřednictvím Policie České republiky, obecních policií, obecních úřadů a Pedagogické fakulty univerzity Palackého v Olomouci.

Náklady na příručku a samolepky dosáhly 160 tisíc korun. Jde o součást širšího projektu, do něhož patří také proškolení pracovníků nízkoprahových klubů pro děti a mládež, odvysílání videospotů a rozšíření pomoci poradenské linky o další odborníky.

Celkové náklady projektu činí 465 tisíc korun. Částkou 100 tisíc korun na něj přispěl ze svého rozpočtu Olomoucký kraj, zbývající sumu pokryla státní dotace z prevence kriminality.

Partnerem projektu i příručky je projekt E-Bezpečí a Centrum PRVoK.

Příručku si můžete stáhnout zde.

Zdroj: Mediafax 

Projekt E-Bezpečí je vítězným projektem národního kola Evropské ceny prevence kriminality.

pohar

Partneři a spolupracující insitutuce

 

Generální partner projektu E-Bezpečí

logo o2

Další partneři a spolupracující instituce

 logo nadaceo2logo googlelogo msmtlogo mvcrlogo olomouclogo olomouckykrajlogo ostravalogo avastlogo hoaxlogo policielogo proglaslogo rozhlaslogo aukrologo linkabezpecilogo bsologo csoblogo pcentrumlogo microsoft bwlogo czniclogo nukiblogo podanerucelogo google/p>