fbpx

Home Z naší kuchyně Projekt E-Synergie postoupil do další etapy své existence

Remove

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.50 (5 Votes)

mini_esynergieProjekt E-Synergie - vědeckovýzkumná síť pro rizika elektronické komunikace je dítětem týmu Centra prevence rizikové virtuální komunikace Pedagogické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci, je tedy jakýmsi menším bratříčkem projektu E-Bezpečí. Jeho cílem je vychovávat učitele, kteří budou připraveni na změněné edukační prostředí a kteří budou vědět, jak postupovat v krizových situacích výskytu kyberšikany, zneužívání osobních údajů na internetu atd.

 

"Člověk se nejvíce naučí přímým kontaktem s praxí", uvádí dr. Kamil Kopecký, koordinátor projektu. „Proto jsme se rozhodli, že výcvik studentů budeme co nejvíce orientovat právě na získávání praktických poznatků a dovedností, které je možné získat pouze v prostředí konkrétní instituce – firmy, společnosti aj. Rozhodli jsme se tedy, že studentům představíme, jak s tématem rizika internetové komunikace pracují nejvýznamnější firmy, působící na českém trhu,“ dodává. V těchto dnech tak studenti Pedagogické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci procházejí exkurzemi a workshopy u firem Seznam, a.s. a Google Czech Republic, s.r.o.

"Budoucí učitelé již za sebou mají cyklus stáží a exkurzí u Policie ČR, OSPOD, firmy Vodafone a firmy Seznam, v lednu pak absolvují exkurzi u firmy Google Czech Republic a také navštíví Linku bezpečí," dodává Veronika Krejčí, koordinátorka vzdělávacích akcí. "Kromě toho pak studenti absolvují celou řadu atraktivních přednášek a workshopů např. s policejními psychology, experty na sociální sítě, sociálními pracovníky a dalšími zajímavými osobnostmi," doplňuje.

Kromě samotné edukace projekt E-Synergie samozřejmě realizuje ve spolupráci se svými partnery výzkumné a také intervenční aktivity směřované na kyberkriminalitu dětí i dospělých. Velmi důležitá je v rámci projektu např. analýza konkrétních případů z poradny (samozřejmě bez zveřejnění osobních údajů), v rámci kterých studenti hledají a navrhují možná řešení problémů.

Více o projektu naleznete na www.esynergie.cz či přímo v jeho facebookové skupině na www.facebook.com/esynergie.

Projekt E-Synergie – vědeckovýzkumná síť pro rizika elektronické komunikace je financován z prostředku ESF OP VK (CZ.1.07/2.4.00/17.0062).

logolink_obecny

Redakce E-Bezpečí

Projekt E-Bezpečí je vítězným projektem národního kola Evropské ceny prevence kriminality.

pohar

Partneři a spolupracující insitutuce

 

Generální partner projektu E-Bezpečí

logo o2

Další partneři a spolupracující instituce

 logo nadaceo2logo googlelogo msmtlogo mvcrlogo olomouclogo olomouckykrajlogo ostravalogo avastlogo hoaxlogo policielogo proglaslogo rozhlaslogo aukrologo linkabezpecilogo bsologo csoblogo pcentrumlogo microsoft bwlogo czniclogo nukiblogo podanerucelogo google/p>