fbpx
Aktualizujeme Kybergrooming.cz
06. 06. 2021

Doména kybergrooming.cz byla dlouho prázdná, proto jsme ji museli aspoň trochu zaplnit. Více na...

Číst dál...

Pravda, nebo lež? Nový cyklus E-Bezpečí o mýtech kolem nás
02. 06. 2021

Dnešního dne jsme odstartovali nový cyklus zaměřený na mýty kolem nás: Pravda, nebo lež? Každý pracovní den na našich sociálních sítích naleznete...

Číst dál...

Vyznáš se v mýtech a hoaxech? Dokážeš rozpoznat, co je pravda a co je lež?
25. 05. 2021

Vyznáš se v mýtech a hoaxech? Dokážeš rozpoznat, co je pravda a co je lež? Vyzkoušej náš malý kvíz na adrese:...

Číst dál...


Home Z naší kuchyně Projekt E-Bezpečí se připojuje k oslavám Dne bezpečnějšího internetu 2019

Přečteno jinde


1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.00 (24 Votes)

SID2019 EC InsafeINHOPE

Projekt E-Bezpečí se připojuje k oslavám Dne bezpečnějšího internetu (Safer Internet Day 2019), který letos připadá na dnešek. Více informací o kampani naleznete zde.

V rámci Dne bezpečnějšího internetu tradičně představujeme několik aktivit, na kterých společně se svými partnery intenzivně pracujeme. Pojďte tedy ochutnat některé novinky z naší kuchyně.

Pomůžeme s prevencí a intervencí v česko-polském pohraničí

V letošním roce startujeme společně 5 krajskými ředitelstvími policie ČR a třemi krajskými ředitelstvími policie PL tříletý projekt Zefektivnění česko-polské spolupráce v boji proti kyberkriminalitě (Interreg V-A ČR-PL). V rámci něj zrealizujeme v česko-polském pohraničí v 270 preventivních akcí pro děti a rodiče, provedeme nový výzkum a posílíme intervenci.

Pomůžeme se vzděláváním v oblasti počítačové bezpečnosti a mediální gramotnosti

V letošním roce odstartuje nový projekt realizovaný s Nadací O2, který se orientuje na podporu vzdělávání v oblasti počítačové bezpečnosti a digitální/mediální gramotnosti přímo v prostředí českých základních škol. V rámci projektu otevřeme školám přístup ke vzdělávání, vzdělávacím materiálům (metodikám, rádcům) a také vybavení nutné k modernizaci jejich vzdělávání. Již brzy zveřejníme detaily.

Ve spolupráci s ESETem nastartujeme projekt zaměřený na počítačovou bezpečnost v rodinách

Podle výzkumu Rodič a rodičovství v digitální éře většina rodičů neví, jak zabezpečit svému dítěti počítač či mobil, jak nastavit rodičovský režim, jak blokovat nežádoucí obsah či jak limitovat čas, který dítě tráví před obrazovkou. Proto jsme spojili síly s antivirovou společností ESET a společně připravíme sadu tutoriálů a návodů, jak technicky bezpečí dětí (i dospělých) zajistit. Těšte se, bude to stát za to!

Nový výzkum zaměříme na rizikové chování dětí v nových typech sociálních sítí a služeb

V letošním roce zaměříme náš tradiční výzkum na nové typy služeb a sociální sítí, které české děti využívají, a samozřejmě na rizika (ale také příležitosti), které s sebou tyto služby nesou. Naší pozornosti neunikne Snapchat, Instagram, TikTok, ale třeba také Twitch apod. Výzkum zrealizujeme ve spolupráci s naším hlavním mediálním partnerem společností O2 Czech Republic.

o2 online bezpecnost log

Terén, terén a zase ten terén

Stejně jako v minulosti budeme v průběhu roku realizovat velké množství vzdělávacích akcí pro nejrůznější cílové skupiny - počínaje dětmi prvního stupně ZŠ až po seniory. Stejně jako v loňském roce budeme velké množství aktivit poskytovat zcela zdarma, a to díky podpoře Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, statutárního města Olomouc, Ostrava, Olomouckého kraje a především firmy O2 Czech Republic. Nově chystáme vzdělávací akce ve spolupráci s hlavním městem Praha, Středočeským krajem a Královéhradeckým krajem.

Redakce E-Bezpečí

 

 

Jak citovat tento text: KOPECKÝ, Kamil. Projekt E-Bezpečí se připojuje k oslavám Dne bezpečnějšího internetu 2019. E-Bezpečí, roč. 4, č. 1, s. 45-47. Olomouc: Univerzita Palackého, 2019. ISSN 2571-1679. Dostupné z: https://www.e-bezpeci.cz/index.php?view=article&id=1450

Výsledky projektu E-Bezpečí (2012-2018)

panel
90000 +
proškolených žáků ZŠ a SŠ
panel
35000 +
proškolených dospělých
panel
3200 +
podpořených obětí kyberkriminality
panel
250 +
vzdělávacích akcí ročně
panel
4500 +
odhalených případů kyberkriminality
panel
120000 +
unikátních návštěvníků webu ročně

Projekt E-Bezpečí je vítězným projektem národního kola Evropské ceny prevence kriminality.

pohar

Partneři a spolupracující instituce

 

Generální partner projektu E-Bezpečí

logo o2

Další partneři a spolupracující instituce

 logo nadaceo2logo googlelogo msmtlogo mvcrlogo olomouclogo olomouckykrajlogo ostravalogo avastlogo hoaxlogo policielogo proglaslogo rozhlaslogo aukrologo linkabezpecilogo bsologo csoblogo pcentrumlogo microsoft bwlogo czniclogo nukiblogo podanerucelogo googleovachamp_logo.png