Právě jsme pro vás zaktualizovali náš online videokurz E-Bezpečí pro rodiče! Nyní už máte k dispozici 8 tematických videopřednášek orientovaných na...
13. ledna opět startujeme naše akce pro učitele Pravda a lež v online světě. Přihlašovat se můžete zde.
Chcete být informováni o novinkách z portálu E-Bezpečí? Přihlaste si odběr novinek.
V poslední době se umělá inteligence stává čím dál tím více využívanou technologií. To ale neznamená, že by nešlo najít způsoby, jak se dá zneužít. Někteří žáci základních a středních škol se např. snaží využít umělou inteligenci k psaní referátů či jiných prací v češtině a angličtině, aby se vyhnuli problémům s náročnou prací a časovým omezením. Učitelé pak bohužel nedokáží rozpoznat, zda práci napsat žák, nebo zda byla práce vytvořena jiným způsobem. Žáci pak získají výborné známky a pochvalu učitele.
Neustále se objevují různé formy podvodů, například v podobě volně šiřitelných e-mailů. Jedním z nich je stále často doručovaný podvodný e-mail tvářící se jako předvolání-výzva z důvodu porušení zákona.
Opět tu máme vlnu phishingu zaměřenou na klienty ČSOB. Do e-mailových schránek dorazí e-mail o tom, že váš účet u ČSOB byl dočasně zablokován z důvodu neobvyklých pokusů o přihlášení. "Aktivovat účet" pak opětovně můžete prostřednictvím odkazu, který vede na podvodné stránky napodobující ČSOB online bankovnictví. Neklikat, nezadávat informace, označit jako spam a smazat.
S online hrami se pojí řada problémů. A právě na ně upozorňuje naše nová animace, kterou jsme společně s Ministerstvem vnitra ČR připravili pro projekt Bezpečně v kyber!
Nikdy v minulosti nebylo snazší pochlubit se svým fotografiemi, než je tomu dnes. Na každé oslavě a podobné akci vznikají desítky i stovky fotografií nebo videí, které je možné několika tahy prsty na smartphonu sdílet s celým světem, a to zejména prostřednictvím sociálních sítí, jako jsou např. Facebook, Instagram Twitter apod.
Nová studie kyberbezpečnostní společnosti NordVPN analyzovala jeden z trhů dark webu, na kterém do dnešního dne bylo nelegálně prodáno více než 720 tisíc položek a kusů dat za 17,3 milionu USD (403,25 milionu Kč). Průzkum ukázal, že český pas se prodává za průměrnou cenu 88 578 Kč a občanský průkaz za cenu 26 660,35 Kč, což jsou obě nejvyšší ceny na světě za zmíněné položky.
Umělá inteligence píše za žáky seminárky, učitelé je pak chválí za skvěle zpracované úkoly
Podvodníci opět zkoušejí phishing. Terčem je ČSOB
I hůře vypadající a zpracovaný útok se může do budoucna zlepšit - je mnoho forem kyber-podvodů
Krásné prožití Vánoc a bezpečný nový rok přeje tým E-Bezpečí
Facebookem se šíří vymyšlený citát kandidáta na prezidenta ČR Petra Pavla.
Podpořte nás. Jednou u nás možná bude hledat pomoc i vaše dítě.
Varování - Českou republiku zasáhne razantní vlna dezinformací
Aktuální rizika a případy, které řešíme (Kamil Kopecký)
Pravda a lež v online světě (záznam webináře)
Případy vydírání dětí intimními fotkami přicházejí do poradny E-Bezpečí i týden před Vánocemi.